Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Kõige säravama naeratuse ja tõelise seiklejahingega – Lagle Saga!

27.04.2020
Lagle-Saga-360KRAADI

Jätkame rõõmsalt kolleegide tutvustamistega. Seekord luubi all meie matkaosakonna jõud ja süda – Lagle!

Milline on sinu lugu seiklusmängude või matkadega? Mida tegid enne 360 KRAADI meeskonnaga liitumist?


Enne 360 KRAADIga liitumist olin ülepeakaela ’hospitality-is’. Haldan ühte pisikest ent ülimalt armast külalistemaja Kassari saarel, Hiiumaal. Ühtlasi olin abis veel ühes hästi kihvtis kohvikus, kus sain lisaks kassas ja saalis olemisele õppida juurde ka köögis toimetamist.

Alustasin teeninduses tööd kui olin 17. aastane. Esimeseks töökohaks oli Tallinnas Mere pst. asuv Kuulsaal ja sealt edasi algas teekond mööda teeninduse rada. Teenindajast kasvas välja vahetusvanem, siis juhataja, seejärel müügijuht ning viimaks tegevjuht. 2018 avastasin ennast taaskord majutusasutuse vastuvõtust tegemas hommikusööke, võtmas vastu külalisi, haldamas sotsiaalmeediat, tegemas müüki, kliendihaldust, turundust ja arvepidamist… täielik ‘Hunt Kriimsilm’. Tunnen, et on aeg keerata elus uus lehekülg ning alustada uue loo kirjutamist seiklusmängudest ja matkadest.

Millal jõudsid sellesse valdkonda ja kuidas said aru, et see on just see ÕIGE asi millega tegeleda?


Matkamaailma sattusin selle aasta märtsist. Uus ja põnev. Elame näeme, mis siit kooruma hakkab 🙂 

Mis on olnud need sündmused või tegemised, mis on mõjutanud enim saada Sul selleks, kes Sa täna oled?

Neid tegemisi ja sündmusi on olnud omajagu. Võib olla kõike ei peagi avalikustama 🙂 Kindlasti on mind suuresti vorminud professionaalse võistlustantsuga tegelemine terve noorpõlve. Lapse sünd õpetas kannatlikkust ja tingimusteta armastust. Ühe olulise sündmusena võin välja tuua ka Alar Ojastu koolituse 2012. aastal, mis lükkas mind kindlasti hoopis teise maailma. Viimase lihvi on andnud pea kolm aastat Austraalias ja Aasias rändamine.

Mis Sulle seiklusmängude või matkade juures kõige enam meeldib?


Hetkel meeldivad mulle kõige enam inimesed – need, kellega koos kontoris töötan kui ka need, kellega matkaradadel kohtun.

Olles hingelt looduslähedane, on mulle looduses ajaveetmine ülim nauding. Lisaks annab matkamine võimaluse kogeda ja märgata üdini aastaaegu, viies mind sellistesse kohtadesse, kuhu niisama jalutama ei satuks. Hing puhkab isegi siis, kui töö käib täies hoos.

Kui Sa parasjagu ei toimeta kontoris või ei vii läbi mängu/matka, siis kus ja mida tehes võib Sind kohata?

Olenemata töö loomusest, olen ma üsna introvertne inimene, mistõttu veedan palju aega kodus. Kuna hetkel on kodus remont veel pooleli, leiab mind kindlasti plaatimas või pahteldamas või mõne muu asja kallal nokitsemas. Võin julgelt väita, et minust on nüüdseks saanud asjaharrastajast sisekujundaja. 

Regulaarselt leian end joogamatil sirutamas, mida saab samuti kodus tehaJKa tantsuplats ei ole võõraks jäänud.

On Sul mõni raamat, mida ikka ja uuesti loed ja mida soovitaksid teistele lugeda? Miks just see raamat?


Raamatud mul otseselt korduma ei kipu, kuid olen nii mõndagi raamatut justkui õppides lugenud ning konspekteerinud. Raamatute soovitamise osas olen tõekspidamisel, et iga raamat peab lugejani pigem ise tee leidma 🙂

Oled maailmas päris palju ringi reisinud. Mis on need 2 unistuste sihtkohta, kuhu sooviksid lähiajal minna? Mis nende paikade juures kõige enam Sind kutsub?

Nepal ja Madagaskar – need on mul listis olnud juba väga ammu.

Kui käisin esimest korda Tais, siis õnnestus mul hoida süles leemurit. Sel hetkel, kui ta oma väikese käe ümber mu pöidla keris, plahvatas mu hinges mingi tuluke. Öösel hotellis viibides lugesin pea hommikuni leemurite kohta. Sain teada, et nad tulevad Madagaskarilt. 2005 aasta mais tuli välja multikas ’Madagascar’, mis ajaks teadsin juba kõike selle saare looduse ja -asukate kohta, kuid sinna ma ikka veel jõudnud ei ole.

Nepal sümpatiseerib mulle oma hinduistlikku maailmavaate ja traditsioonidega.

Kui Olümpiamängudel oleks esindatud ükskõik milline spordiala, siis mis oleks see, milles võidaksid kindlasti kuldmedali?

Kui naeratamine oleks spordiala, siis ehk selles? 🙂

Mis on need väikesed „asjad“, mis Su päeva paremaks teevad? Kes või mis on Sulle inspiratsiooniks?

Põsemusi teeb alati kõik heaks.

Mis on Sinu elu slogan/moto?

Kuulsin seda lauset alles paar aastat tagasi oma elukaaslaselt, kuid olen sellise õpetusega teadlikult elanud juba pea terve elu.
„You snooze, you lose“