Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI
Telli seiklushuvilise parimad pakkumised ja saa ühelt e-poe ostult soodustust -15%   Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Kanuumatk jõgepidi rabasse ja edasi räätsamatkale

Kuni 45
Kevad, suvi, sügis
4-5h
EST, ENG, GER

Kaasahaarav seiklus Lõuna-Kõrvemaal Simisalu piirkonnas on jõeelu ja rabamaastikku tutvustav aktiivne tegevus.

Hiigelkanuusse mahutab toreda kuni 10-liikmelise seltskonna, kes esialgu aerutavad mööda jõge ja edasi rabasse räätsadega matkama.

Matk on mõnus seiklus Jägala jõel, mis lookleb Lõuna-Kõrvemaa metsade vahel. Kanuud pannakse vette Simisalu silla juurest. Näha saab palju kobraste toimetamist ja sealne maaliline maastik paneb kõiki vaatama ja kuulama.

Jõekaldalt minnakse Seli rabasse. Kaasa haaratakse räätsad, mille abil on hea maastikul liikuda kahjustamata raba pinnast. Seli raba on küll suhteliselt noor, kuid seal on kõik rabale omane olemas – laukad, älved ja turbasammal.

Rabas matkatakse 4 meetrise vaatetorni juurde, kust saab uudistada ümbritsevat maastikku. Giid tutvustab raba, selle olemust, loomastikku, taimestikku ja räägib erinevatest legendidest. Rabas tehakse mõnus piknik matkatoiduga. Peale mida liigutakse tagasi Simisalu poole.

Kanuumatk koos räätsamatkaga on kerge raskusastmega. Matk ei eelda varasemat kanuumatka kogemust. Terve matk võtab aega ca 4-5 tundi, mis on paras seminarijärgseks aktiivsemaks tegevuseks. Aerutades läbitakse ca 8km ja jalgsimatkal ca 4km.

Majutussoovitus:
Korralik, uus ja värske majutusasutus asub 10 minuti autosõidu kaugusel – Jäägri Villa. Kui aga soovid ise majandada, saab sealtsamast lähedalt (kõigest 300m matka alguskohast) RMK Simisalu Loodusmaja mis mahutab 59 inimest, olemas saun, köök, palliväljakud.

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta matkad@360.ee tel: +372 56668172

Matka hind

Matka hind on 49€ + km osaleja kohta. Minimaalne grupi suurus on 12 inimest.

Pakett sisaldab:

  • täiskomplektis kanuuvarustuse kasutamist (kanuu, mõla, vest)
  • räätsade kasutamist
  • giiditeenuseid
  • veekindlaid pakkimiskotte
  • matkalõunat

Osalejate muljed

Icefire, meeskonnaüritus
Matk oli super elamus ja hea team building üritus. Kogu grupile jäi sellest tore mälestus. Kuigi kõik meist ei olnud sportlased, oli kõigil matk jõukohane ning grupijuht hoidis sobivat tempot. Siinkohal tahan kiita ja tänada ka grupijuhti Ivo, kes tegi selle matka just selliseks nagu ta olema pidi, sealhulgas ka huvitavad faktid raba kohta ja naljakad matkajutud. Treenitud said nii käed kanuutamisest kui ka jalad räätsamatkast, seega minu soojad soovitused kõigile, kes soovivad halli argipäeva ühte mõnusat jõupingitust kaunis Kõrvemaa looduses.