Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Kanuumatk jõge pidi rabasse ja edasi räätsamatkale

Kuni 45
Kevad, suvi, sügis
4-5h
EST, ENG, GER

Kaasahaarav seiklus Lõuna-Kõrvemaal, Simisalu piirkonnas, kus tutvustame kohalikku jõge ning suurepärast loodust Seli rabas. Matkal on mõnusalt kombineeritud kaks seikluslikku tegevust – kanuudega sõitmine ja matkamine räätsadel!

Kanuusõitu annab korraldada nii hiigelkanuudega kui ka väiksemate, 3 kohaliste kanuudega. Hiigelkanuusse mahutab kuni 10-liikmelise seltskonna. Esmalt liigutakse mööda jõge ja harjutatakse aerutamist. Edasi minnakse rabasse räätsadega matkama.

Matk on mõnus seiklus Jägala jõel, mis lookleb Lõuna-Kõrvemaa metsade vahel. Kanuud pannakse vette Simisalu silla juurest. Näha saab palju kobraste toimetamist ja sealne maaliline maastik paneb kõike vaatama ja kuulama.

Peale kanuudega sõitu minnakse Seli rabasse räätsamatkale. Kaasa haaratakse räätsad, mille abil on hea maastikul liikuda kahjustamata raba pinnast. Seli raba on küll suhteliselt noor, kuid seal on kõik rabale omane olemas – laukad, älved ja turbasammal.

Rabas matkatakse 4 meetrise vaatetorni juurde, kust saab uudistada ümbritsevat maastikku. Giid tutvustab raba, selle olemust, loomastikku, taimestikku ja räägib erinevatest legendidest. Rabas tehakse mõnus piknik matkatoiduga ning peale seda liigutakse tagasi Simisalu poole.

Kanuumatk koos räätsamatkaga on kerge raskusastmega. Matk ei eelda varasemat kanuumatka kogemust. Terve matk võtab aega ca 4-5 tundi, aerutades läbitakse ca 8 km ja jalgsimatkal ca 4 km.

Majutussoovitus:
Korralik, uus ja värske majutusasutus asub 10 minuti autosõidu kaugusel – Jäägri Villa. Kui aga soovid ise majandada, saab sealtsamast lähedalt (kõigest 300m matka alguskohast) RMK Simisalu Loodusmaja mis mahutab 59 inimest, olemas saun, köök, palliväljakud.

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta matkad@360.ee tel: +372 56668172

Matka hind

Grupid alates 12 inimest:

55 € osaleja (ilma piknikuta)
64 € osaleja (koos piknikuga)

Hinnale lisandub käibemaks 22%

Pakett sisaldab:

  • täiskomplektis kanuuvarustuse kasutamist (kanuu, mõla, vest)
  • räätsade kasutamist
  • giiditeenuseid
  • veekindlaid pakkimiskotte
  • matkalõunat

Osalejate muljed

Icefire, meeskonnaüritus
Matk oli super elamus ja hea team building üritus. Kogu grupile jäi sellest tore mälestus. Kuigi kõik meist ei olnud sportlased, oli kõigil matk jõukohane ning grupijuht hoidis sobivat tempot. Siinkohal tahan kiita ja tänada ka grupijuhti Ivo, kes tegi selle matka just selliseks nagu ta olema pidi, sealhulgas ka huvitavad faktid raba kohta ja naljakad matkajutud. Treenitud said nii käed kanuutamisest kui ka jalad räätsamatkast, seega minu soojad soovitused kõigile, kes soovivad halli argipäeva ühte mõnusat jõupingitust kaunis Kõrvemaa looduses.