Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Matkauiskude rent

Rendime matkauiske. Kinnitused saapale rihmadega, uisud ka NNN kui ka SNS klambriga.

Uisurendi komplekti kuulub paar uiske ning jäänaasklid.

Lisaks sellele vajab uisumatkaja jääpiiki jää tugevuse kontrollimiseks ning seljakotti varuriiete pakkimiseks. Rühmal on soovitav omada ka viskeliini ning matkaapteeki. Matkauiskude reguleerimiseks on vajalik 10-võtme olemasolu.

Sobiva uisupaari valik sõltub ennekõike kasutatavatest saabastest ning matka iseloomust.  Kui on ette näha, et uisumatkal tuleb kõndida (kehvem jää või näiteks maaületus), tasub valida matkasaabaste alla kinnitatavad uisud.  Vali võimalikult jäiga tallaga saapad. Kui jää on kontrollitud ja eesmärgiks kiirus, tasub valida SNS või NNN klambriga uisud. Järgnevalt uisuvalikud ja sobivad saapad.

Skyllermarks Birka 51 cm või 46 cm

Kerge vaevaga reguleeritav uisk. Kaks erinevat pikkust. Vajab tugeva tallaga kitsa kannaga korralikku matkasaabast. Hästi sobib ka vana hea seanahast suusasaabas või spetsiaalne randiga uisusaabas. Birka on uisk mida kasutame kõige rohkem oma matkadel ning mida kasutavad ka paljud Rootsi uisumatkajad.

Skyllermarks Viking (48cm)

Sarnane Birkale kuid kannaosa on laiem. Sobib näiteks Salomoni matkasaabastele mille kand on alt laienev. Kitsa kannaga saabas ei sobi.

Lundhags fleet (48cm ja 52.5cm)

Uisk, mis kinnitatakse saapa alla lumelauaklambrit meenutavate plastklambritega. Uisk on raskem ning keeruline reguleerida kuid võimaldab kinnitada uisule ka pehmema tallaga matkasaapa või lihtsalt käimissaapa, kinga vms. Tuleb arvestada, et kuigi pehmet saabast on võimalik uisule kinnitada ei pruugi uisutamine nendega mugav olla!

Skyllermarks Blue 50cm

Sobib uisustiili suusasaabas millel SNS Profil kinnitus. NNN (Rottefella sidemed, tihtipeale Rossignoli saabastel) ei sobi. Ei sobi ka SNS Pilot, sest saapa esiosa on pehme.  Uisk käib tagant lahti. Lahtikäiv kand teeb uisutamise kiiremaks kuid ebastabiilsemaks. Sobiv ennekõike hea jää ja ettevalmistatud marsruudi puhul.

Zandstra NIS (48 cm)

Antud Hollandis toodetud uiskudele sobivad NNN (Rotefella) tüüpi uisustiili või combi saapad. Lahtise kannaga uisud on kiiremad aga ka ebastabiilsemad. Sobib ennekõike hea jää ja ettevalmistatud marsruudi puhul.

Hind

Uisupaari rent

  • Üks päev  10 € (sisaldab uiske ning jäänaaskleid)
  • Nädalavahetus 20€
  • Nädal 45€

Hinnad on koos käibemaksuga.

Tagatisraha 50€

Looduslikul jääl uisutamine võib olla ohtlik. Uisumatka ajal kontrolli pidevalt jää olukorda ning kanna alati päästevahendeid.

Info ja tellimine E-R

matkad@360.ee tel: +372 56668172

Varustus asub Viljandi mnt 41, Tallinn.

Tutvu ka üldiste renditingimustega.