Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Aastalõpumatk – tähevaatlusmartk Pedaspeal, 26. detsembril!

19.12.2023
aastalõpumatk

Aasta lõpus suuna silmad tähtede poole!

Kutsume sind 26. detsembril tähevaatlusmatkale Pedaspeale. Matkajuhiks on astronoom Mario Mars.

PILETID LEIAD SIIT.

Juba mitmendat aastat viime tähehuvilised Marioga mõnda Eesti looduskaunisse paika taevalaotust imetlema. Sellel korral seame sammud Pedaspeale, kus merepinna kohal avardub silmapiirini vilgas tähtedesadu.  Asukoha valisime selle järgi, et vajame sellel õhtul avatud taevalaotusega ruumi.  Vahest õnnistab meid taevas langeva tähega ja saab aastalõpus veel viimased soovid ja unistused universumisse saata!

Mariol on kaasas alati suur teleskoop, mis võimaldab kõigil osalejatel tähti uudistada ka läbi mitmekordse suurenduse. Nii näeb ka kuud hoopis teises valguses: pinnal on eristatavad ka kraatrid ja mäed. Sammuti saab uudistada, millised näevad välja meile tuntud planeedid läbi teleskoobilati. Mario jagab meiega alati sõbralikult uusi avastusi astronoomia valdkonnas ja räägib juurde vahvaid lugusi tuntud või vähemtuntud tähtede tekkeloost.

Kohtumispaik on Pedaspeal, Harjumaal; Enne matka saab ringi vaadata, mis Muuksimäel veel põnevat on ning kui lumi võimaldab, ka Turjukeldri jäätunud juga.

Kuu on just see, mida läbi võimsa teleskoobi sel hetkel eriti hästi näeb. Äkki õnnestub märgata isegi maast mööduvat rahvusvahelist kosmosejaama! Selle keskmine kiirus on 27 743,8 km/h ja see teeb ööpäevas 15,54 tiiru ümber Maa, tema kõrgus on 330–435 km. Ja me näeme veel palju põnevat!

Mario Mars on Tallinna tehnikaülikooli füüsikainstituudi insener ja Tallinna tähetorni astronoom. Oleme temaga juba 2 aastat tähevaatlusmatkadel tähti vaatlemas käinud ja igal korral midagi põnevat avastanud.

Matkal pakume sooja teed!

Tule aasta viimasele matkale!