Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Kaks päeva Hiiumaa laidudel

18
Maist septembrini
2 päeva
EST, ENG, GER

Hiiumaa on kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga ala.

Hiiumaa laiud asuvad üksteisest paraja kajakisõidu kaugusel. Meri laidude vahel on madal, soe ja suurte tuulte ning lainete eest kaitstud. Eriliseks muudab selle matka Väinamere laidude olustik. Hanikatsi silmas on tavaliselt tunda ja näha natuke tugevamat tuult ja lainet.

Inglise keeles saaks seda matka iseloomustada mõistega island hopping – sõit ühelt saarelt teisele. Laidude vahel ülesõidud ei ole pikemad kui 1 tund. Laidudel tehakse jalutuskäike piirkonnaga tutvumiseks. Laidudel leidub tüüpilist kadakalist karjamaad, aga ka ebatavalist metsa ja kirevat ajalugu.

Hanikatsil näeme muinasjutulist metsa, kus iidsed pahklike tüvedega pärnad ja tammed sirutavad oma kõverdunud oksi nooremate puude vahele. Kõnnime kaitse alla olevas salumetsas, mille olemasolu Eestis on ebatavaline. e tegelikult peaks kasvama meist kaugel lõuna pool. Vaatame kuulsat Hanikatsi maja, kus kunagi asus kõrts. Hanikatsi ei jäta kedagi ükskõikseks.

Saarnaki seevastu on tuntud liivase pardiisiranna, positiivse energiaga Pärnamäe ja päikeseküllasel künkal asuva hubase majapidamise
poolest. Ilmselt seetõttu ongi Saarnaki paljude arvates maailma kõige ilusam koht. Kõrgelaiul ootab meid mõnus väike kadakane laagriplats lõkkekoha, pinkide, katusealuse ja kuivkäimlaga. Telgiuksest avaneb miljoni-dollari-vaade otse Läänemere suurima viigerhülge lesila suunas. Kui telgid üles pandud kütame telksauna kuumaks.

Kuidas matk toimub?

Autod jäetakse Rohukülla. Praami pealt viiakse osalejad bussiga alguspunkti, Sarve. Peale merel aerutamise lühikursust hakatakse liikuma Muhu poole. Esimene peatus on Kaevatsil, siis Hanikatsil ja edasi liigutakse Kõrgelaiule. Igal laiul on oma ajalugu ja iseloomulikud jooned. Hanikatsil iidsed tammed, Rootsi kuninga haud ja viikingiteaegsed tuleasemed.

Ööbimine on Kõrgelaiul, kus on filmitud Baltimaade robinsonide seriaal. Laiul on avastada legendaarne kõrts ja uurida kuidas toimetasid vanaaja kalurid. Ööbitakse saare lõunaküljel. Kõrgelaiu ümbruses võib leida hulga viigerhülgeid. Päeval võib näha nende peanuppe vees ja õhtul rannas kividel pikutamas. Õhtul köetakse soojaks saun, kus saab otse Väinamerre sulpsata.

Peale hommikusööki pakitakse asjad ning hakatakse tagasi Hiiumaa poole aerutama. Peatus tehakse Saarnaki laiul, kus süüakse lõunat, matkatakse energiaradadel ja uudistatakse saare ainukest tuulikut, mis valmis juba 1880. aastal. Heltermaale jõutakse ca kella 17.00 paiku.

Raskusaste

Matk sobib kõikidele huvitujatele. Ei pea omama varasemat kajakisõitmise kogemust. Aerutamismarsruudid on lainete eest hästi kaitstud.

Kahe päeva jooksul läbitakse ca 27 kilomeetrit. Esimesel päeval 11,5km ja ülejäänud teisel. Lisaks läbitakse laidudel kokku ca 5km.

Pakett sisaldab

  • kajakivarustus
  • giiditeenus
  • matkatoitu (2 x lõuna, 1 x õhtu, 1 x hommikusöök)
  • sööginõusid
  • veekindlaid pakkimiskotte
  • telksauna kasutust
  • telkimisplatsi renditasu
  • vajadusel telgid, magamismatid ning aerutamisanorakid.

Info ja tellimine

Tellimiseks kirjuta matkad@360.ee või helista tel: +372 56668172

Matka hind

Gruppidele alates 10 inimest on 150€ osaleja kohta + KM.

Osalejate muljed

Väga head muljed jäid matkast - tõeliselt hästi veedetud nädalavahetus! :)Natuke kahju küll oli, et Saarnaki laid nägemata jäi, aga ilma ei saa valida ja pühapäevaõhtust väsimust arvestades sai juba niigi täitsa parasjagu aerutatud. Üleüldine korraldus jättis igati professionaalse mulje - alates eelinfo saatmisest kuni korraliku varustuseni jne. Ja matka parim osa oli kindlalt õhtune saun ja meres ujumine :) Matkajuhid olid ka muidugi väga toredad oma lugudega! Tuleme kindlasti jälle :)
Maarja Laasu
plaanilisest Hiiumaa kajakimatkast juuli 2016
Osalesin samuti matkal ja tegin ühtlasi seikluskaameraga tutvust. Nii mõndagi sai pildile ning sooviksin seda ka teiste osalejatega jagada. Kogemus oli uudne, süsta nägin lähedalt esimest korda. Varasemalt olen merel sõitnud vaid kummimadratsi ja praamiga :) Ilmaolud tegid sõidu põnevaks, kahjuks ka lühemaks. Super kogemus oli iglusaun mererannas. Sellistest paaripäevastest matkadest oleksin huvitatud ka edaspidi. Aitäh korraldajatele!)
Riina
plaanilisest Hiiumaa kajakimatkast juuli 2016
Minu perele sh poistele meeldis matk väga! Kutsuge teinegi kord.