Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Fatbike jalgrattamatkad

8-18
Aastaringselt
2-4h
EST, ENG, GER

Fatbike jalgrattamatkad pakuvad seiklust nii maastikul, rannaliival, kui kiviklibul!

Fatbike ehk paksurattaline jalgratas on mägiratta edasiarendus. Fatbike kõige eripärasem omadus on laiade (üle 4- tollise laiusega) rehvide kasutamine. Fatbike saab võrdselt hästi hakkama nii teedeta maastikul, rannaliival kui ka kiviklibul. Ratas võimaldab liikuda isegi lumel, seega sõidame aastaringselt igal ajal!

Fatbike matk Valklas

Tallinnast 40 km kaugusel Valkla asula tagant pääseb ilusa puhkekeskuse äärde, kust on avatud pääs kaunisse liivaranda, mida fatbike-ga lihtsalt suurepärane avastada. Liivarand ise on väga mitmepalgeline, võimalik on sõita kas sileda liivaranna ääres või siis künklikel luidedel, tempo sellest ei muutu, kuna ratta laiad rehvid tagavad mugava sõidu igas olukorras.

Retke alustame Pärispea küla keskelt ja uurime kohe üle Mandri-Eesti kõige põhja poolsema punkti. Peale seda kulgeme alla mööda poolsaare kauneid liivarandasid ja vaatame üle sealsed põnevad ehitised ja loomad, mis meile teele ette jäävad. Vaatleme salapärast Nõukogude aegset uurimis linnakut ja uurime, mida põnevat neis tehti.

Tallinnast kõigest poole tunni tee kauguselt leiame tumeda mineviku ja heleda veega imekauni Rummu karjääri.

Türisalu pank on umbes 30 m kõrgune paeplatoo, kust avaneb hea vaade nii merele kui ka Vääna rannale.

Mööda taeva- ja mere piiri on mõnus fatbike’iga kulgeda, kuna paksude ratasega sõiduvahend ongi mõeldud maastikku vallutama. Läbime pikema distantsi vähema vaevaga ja näeme palju rohkem.

Fatbike jalgrattamatk Türisalus from Seiklusfirma 360 KRAADI on Vimeo.

Kõigest 45 minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast on ideaalne koht fatbike’idega matkamiseks. Tänu laiadele ratastele ei vaja fatbike ideaalses konditsioonis olevat teed. Pakri poolsaarel ilutsevad liivased kui kivisemad rannad, on meelierutavaks kohaks, kus avastada Loode-Eesti loodust.