Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Marimetsa raba

12+
Aastaringselt
3 tundi
EST, ENG, GER, RUS

Marimetsa raba on Lääne-Eestile tüüpiliselt lage raba. Samas on seal tüüpiliselt Ida-Eesti rabadele palju laukaid ja älveid. See kokku annab mõnusa segu vetruvast pinnasest, suurtest laugastest ja lagerabast.

Meie matka alguskohas piirab turbalasundi edasiliikumist kõrge liivaluide, mis oli kunagi siin kohal loksunud järve rand. Tänu sellele jõuame Marimetsa matkal kohe alguses älveste ja laugaste vahele. Ning älvestikud ja laugastikud on siin suured, pehmed ja lagedad. Ometi mahuvad nende vahele ka rabasaarekesed.

Marimetsa linnurikkus:

Marimetsa raba on tuntud linnurohkuse poolest. Marimetsa looduskaitsealal pesitseva rikkaliku soo- ja metsalinnustiku kõige uhkem esindaja on kaljukotkas. Eriti silmatorkav on kurvitsaliste rohkus.

Räätsamatkade lisa:

LOODUSBINGO – See on lihtne ja lõbus mäng, mida mängime matka käigus. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel terve matka vältel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Rababingot mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud Bingo ruudustikku – kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.

Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot.

Tellimine ja lisainfo

Uuri lisa matkad@360.ee tel: +372 56668172

Suurepärase video autor: Joosep Kuld.

Matka hind

Grupid alates 12 inimest:

30 € osaleja (ilma piknikuta)
39 € osaleja (koos piknikuga)

Hinnale lisandub käibemaks 22%

Hind sisaldab räätsade renti ja matkajuhi teenust. Soovi korral saame kaasa haarata ka mõned kummikud.