Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Luhtre Fatbike rada

12-20
Aastaringselt
2-2,5
EST, ENG
fatbike luhtre

Suurepärane rada põnevate vaadete, keerukate takistuste ja rahuliku kulgemisega.

Oleme loonud fatbike raja algusega Luhtre turismitalust. Rada kulgeb osaliselt Järta terviserajal ning läheb läbi elamusi pakkuvast dolomiidi kaevandusest.

Mugav lahendus!

Kujuta ette pilti – kogud seltskonna kokku Luhtre turismitalus, hüppad ratta selga ning sõit võib alata. Ja mis Sind ees ootab? Tehniliselt väga mitmekesine rada: saab nautida Eestimaa imelist loodust, sekka leidub mitmeid keerulisi üleminekuid oskajatele rattaentusiastidele ja mis põhiline – 14 kilommetri jagu lõbusat seltskonda!

Märjema ilma korral saab teekonnal pisut mudas hullata – paksurattalistega on see muidugi puhas rõõm! Loomulikult saab vajadusel mudast ka mööda hiilida, kuid kes seda mõnu kasutamata jätaks! Rajal leidub mõnusaid künkaid ja käänakuid; mülkaid ja takistusi, mis just Fatbike rajale kohased on. Valdavalt kulgeb rada läbi kuuse- ja männimetsa, sekka ka mahlast lehtpuualasid.  Hea juhuse tahtel võib kohata väiksemaid loomi või teisi toredaid tervisesportlasi. Dolomiidi kaevanduses on võimalik hea veetaseme korral ratta seljast maha hüpata ning ühes karjääris helesinisesse laguuni hüpata. Kes ujuma ei tiku, naudib lihtsalt ilusat vaadet. Ahjaa, tähelepanelik rattur võib leida ka maitsvaid metsmaasikaid 🙂

Rada on vahelduv ja sobilik igas vanuses ning füüsilises vormis sõitjale. Leidub põnevaid hetki ja saab end proovile panna. Nautlejatele saame valida rahulikuma teekonna ja takistusi ainult kaugelt vaatada. Pärast matka on võimalik tellida majutust, toitlustust ja sauna Luhtre turismitalust.

Raja pikkus 14 km, aega kulub sellele ca 2-2,5h. Raskusaste kerge/keskmine.

Riietus fatbike matkal:

  • Fatbike matkale võta kaasa väike seljakott, veepudel ja väike snäkk.
  • Matkal riietu kihiliselt. Kihilinel riietus annab võimaluse vastavalt vajadusele ja ilmaolule riideid vähemaks võtta ja juurde panna. 
  • Arvesta, et fatbike matkal võib päris porine ja vesine olla. 
  • Väldi puuvilla. Riiete valikul eelista sünteetilisi ja villaseid riideid puuvillale. Puuvill ei hoia märjana sooja ja kuivab aeglaselt.
  • Parimad jalatsid rattamatkal on tossud, madalad matkajalanõud. Oluline, et hüppeliiges oleks vaba ja saaks mugavalt vändata. 
  • Rattamatkal kanna tuulekindlat ja sportlikku mütsi, et see kiivri alla ära mahuks. Või buffi. Suurekoeline villane müts ei mahu kiivri alla ära.
  • Kätte pane rattakindad või sõrmikud, et saaks näppudega käike vahetada.
  • Kaasa võta soojad, kuivad vahetusriided. Peale matka lõppu on hea need riided selga panna.
  • Pähe sportlikud prillid, et kaitsta silmi okste/tolmu/pori  eest.

Matka hind ja tellimine

Fatbike matka hind on 49 eur + km/osaleja. Hind sisaldab koolitatud instruktori teenust, turvavarustust ning Scott fatbike jalgratast. Tellimiseks saadad kiri matkad@360.ee.

Avasta meiega enda pöörane pool!