Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI
Telli seiklushuvilise parimad pakkumised ja saa ühelt e-poe ostult soodustust -15%   Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Tähevaatlusretk Peraküla rannas, veel on kohti!

01.09.2021
Tähevaatlusretk Marimetsa rabas oli väga populaarne, tulemas on teine matk ka neile, kel esimesel korral ei õnnestunud piletit saada.

SOETA PÄÄSMED SIIT. 

Seekord kutsume kõiki koos astronoom Mario Marsiga ühinema ainulaadsel tähevaatlusretkele Peraküla randa. Tsivilisatsioonist suuresti puutumata ümbruskond annab ideaalse võimaluse selget taevast teleskoobiga jälgida. Peraküla rand on tuntud kui laulva liiva ja puhta mere poolest. Seda randa armastavad ka paljud surfarid. Sel õhtul on võimalus Sul teada saada kui palju on tegelikult taevalaotuses peidus, kuidas näevad välja meile tuntud planeedid läbi teleskoobi ja mis on Linnutee jpm. Kaardistame tuntumad ja vähemtuntumad tähed ning kuulame nende tekkimisest.
 
Kuu on just see, mida läbi võimsa teleskoobi sel hetkel eriti hästi näeb. Näha õnnestub isegi mõneks hetkeks maast mööduvat rahvusvahelist kosmosejaama! Selle keskmine kiirus on 27 743,8 km/h ja see teeb ööpäevas 15,54 tiiru ümber Maa, tema kõrgus on 330–435 km. Ja me näeme veel palju põnevat!
 
Enne tähevaatlust viib meie matkajuht teid väiksele rännakule ka kohalikku metsa ning räägib ümbritsevast loodusest väga palju põnevat! Retkel pakume ka sooja teed.
Mario Mars on Tallinna tehnikaülikooli füüsikainstituudi insener ja Tallinna tähetorni astronoom.
 
Matk kestab kokku ca 3,5 tundi (või pisut kauem) ning toimub eesti keeles. Kohtade arv piiratud!