Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI
Telli seiklushuvilise parimad pakkumised ja saa ühelt e-poe ostult soodustust -7%   Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Eestlasi tabas sel suvel matkahullus: telgid ja matkaraamatud lähevad kaubaks nagu kuumad saiad

14.09.2020
maaleht_rendi_varustus_360kraadi

Omal käel telkidega matkajaid on sel suvel rohkem kui kunagi varem ning matkavarustuse müüjatele-rentijatele on saabunud huvitav aeg, sest nõudlus on järsult suurenenud ja soovitakse asju, mis varasematel aastatel kuigi tihti kaubaks ei läinud.

Ain Alvela

 

Koos siseturismi hoogustumisega on suurenenud nõudlus kõikvõimaliku matkavarustuse – nii selle ostmise kui ka rentimise – järele. Kui siiani olid peamised laenutusobjektid suuremad ja kallimad matkatarbed – kanuud, fatbike’id, matkaautod jmt –, siis nüüd soovitakse laenutada ka pisemat matkavarustust, alates telkidest ja lõpetades priimuste ning pottide-pannidega.

Matkade, firmaürituste jmt korraldamisega tegeleva ettevõtte OÜ Frank Events (laiemalt tuntud kui seiklusfirma 360 KRAADI) matkajuht Taavi Puuorg kinnitab, et kõige rohkem on sel suvel tunda just renditeenuse hoogustumist.

 

Matkavarustuse rentimist on tõesti palju. Põhiliselt võetakse jõgedel või merel sõitmiseks mõeldud süstasid ja kanuusid, ka jalgrattaid, räätsasid, telksauna. Aga meil on suur varu igasugust varustust, nii et põhimõtteliselt võime kogu matkaseltskonna riidesse panna ja kõige vajalikuga varustada,” räägib Taavi Puuorg. “Ega varustus odav ole, mistõttu inimesel, kes käib ehk aastas korra nädalapäevad matkamas, ei ole ju mõtet soetada näiteks vähemalt 250 eurot maksvat GPS-seadet vmt.”

 

maaleht_gps_matkavarustus

Ain Alvela

 

Palju on tekkinud esmakordseid matkajaid

Koos rendivarustusega jagatakse matkajatele ka õpetusi, kuidas üht või teist asja kasutada. Peale selle annavad matkajuhid soovitusi, kus kandis oleks mõttekas käia, vajadusel pannakse kogu marsruut paika, õpetatakse, kuidas näiteks vee peal või metsas ohutult käituda jmt. Vastava tasu eest viiakse suuremad riistad, näiteks kanuud, soovitud kohta ja hiljem minnakse neile kokkulepitud paika taas järele.

Puuorg märgib, et palju ongi esmakordseid kliente, kes mitte ainult ei kasuta esimest korda varustuse renditeenust, vaid üldse siirduvad esimest korda iseseisvalt matkaradadele. Populaarsed on veematkad, kusjuures kodumaa süstatootjad räägivad, et laod on tühjaks müüdud, tellimusi palju ja tarneajad pikad.

metsaonn-matkavarustus-360kraadi-maaleht

Omal käel matkaja unistus on leida selline metsaonn, mis koos telgiga moodustab ideaalse ulualuse. Ain Alvela

 

Maismaamatkadel on Puuoru kinnitust mööda popid RMK matkarajad, iseäranis Lõuna-Eestis, kus käiakse nii jalgsi kui ka jalgratastel, sh laiade kummidega fatbike’idega, mida just selleks puhuks laenutatakse.

 

“Standardsete grupimatkade korraldamine, et reklaamime ürituse välja ja siis inimesed tulevad kohale, on jäänud väheseks. Tuleb keskenduda individuaalsete soovide rahuldamisele – on erinevad grupid ja sageli tuleb nendest igaühe jaoks panna kokku täiesti uus pakett,” kirjeldab Puuorg tänavusi tegemisi. “Näiteks meeskondlik pakett “Üks päev metsas” on praegu üsna populaarne. See teeb meile muidugi lisatööd, sest iga trajektoor tuleb sageli eraldi paika panna, tekitada sinna uued turvanõuded, kokku leppida uued kogunemiskohad jne. Aga see kõik on samas ka huvitav.

 

Allikas Maaleht

 

Vaata tulevaid avalikke matkasid 👉 pood.360.ee/matkad või soovid omakäel seiklust korraldada, siis rendi varustus meilt. Vaata varustuse kohta 👉 pood.360.ee/rent