Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Sõidame koos seeneteadlasega seenele!

12.10.2022

Kas metsas seenel käies tundub vahest nii, et neid seeni, mida jalaga toksata ja laiaks astuda on rohkem kui neid, mida julged omale korvi pista? Kui jah, siis see kaasahaarav matk koos seeneteadlase Tõnu Ploompuuga on just Sulle!

Tõnu Ploompuu on Loodus- ja terviseteaduste instituudi botaanika ja mükoloogia lektor. Tõnu on meeldejääv ja silmapaistev isiksus kellega metsas käies kunagi igav ei hakka. Isegi siis kui sealt ei leia seda mida otsid. 

Seenematka üleseehitus on iseenesest lihtne: saame kokku kohtumispaigas, mis selgub täpsemalt 1 nädal enne matka toimumist. Nii same eelnevalt luurekat teha ja koguneda sinna, kus on potensiaalne seenesaak kõige suurem. Asukoht jääb Tallinnast max 60 km raadiusesse.  

Kui seltskond, mille suuruseks on kuni 20 inimest, on koos, asume Tõnuga koos liikuma. Seeni otsite teie ja otsime meie ning kogu sortimendi vaatame peale ca 1,5-2h pikkust seenelkäiku põhjalikult üle. 

Loomulikult saame näha vaid neid liike, mida loodus meile näidata otsustab, seega korvi täissaamist garanteerida ei saa. Aga korv või ämber võta ikka kaasa, samuti väike nuga. Hea oleks ka, kui korvis oleksid mõned kotikesed või karbikesed, et kibedaid ja mahedaid seeni saaks eraldi korjata.

Saagiga koos kohtume taas laagriplatsil ning paneme pannid sooja. Vastavalt seenegrupile saame seened kuumtöödelda ning  degusteerimiseks ette valmistada. Kõrvale pakume ka kosutavat sooja teed.

Seenelkäik on keskmise füüsilise koormusega juhendatud matk. Matk ei eelda varasemat kogemust. Terve matk võtab aega ca 3,5 tundi, millest ca 2h olema seenejahil ja viimasel tunnil paneme osa valikust pannile. Kui seenesaak jääb kidurats, räägime sellest, mis metsas veel oli. 

Sõidame seenele! 🙂