7 küsimust reisijuhtidele
360 KRAADI on kokku pannud seiklusreisid, mis viivad teid suuskadega seiklema nii Itaalia alpidesse kui ka Austria suusanõlvadele. Reisid on hoolikalt kokku pannud meie reisijuhid Kelly ja Herlent, kellel endal antud sihtkohtade ja suusatamisega suur kogemus. Uurime, milline on nende isiklik suusatamise kogemus, millised on nende soovitused suusavarustuse osas ning kas suusareisil oleks võimalik ka kelguga osaleda.
1. Millal alustasid ja kuidas tekkis armastus suusatamise vastu?
Herlent: Alustasin seitsmeselt, kui pool sunniviisiliselt suusad alla pandi. Esimene mälestus on Rukalt, kus tulin pisarad silmas lastemäelt alla. Tõeline armastus tekkis alles hiljem, kui sain aru, kui palju häid inimesi mu ümber läbi suusatamise tekkinud on.
Kelly: Olin 13-aastane ja tegelesin laskesuusatamisega kui trennikaaslase isa meid ühel vabal päeval Soomes mäele suusatama viis. Oskame murdmaad=oskame ILMSELGELT ka mäest alla suusatada…Reaalsus oli pisut teine… aga tore oli ikka ja saime esimesed laskumised tehtud:) Suurest armastusest läbisin instruktori- ja treenerikoolituse ning hakkasin ise teisi õpetama:)
2. Kirjelda, milline näeb välja parim päev suusareisil
Herlent: Ma arvan, et kõige paremini kirjeldab minu parimat päeva meie Austria reisi nimi – “Kevadpäike, sädelev lumi ja apres ski”. Lisame juurde toreda seltskonna ja ongi koos suurepärane kompott parimaks päevaks.
Kelly: Parim päev mägedes on selline, kui eelmine päev on tulnud 50 cm värsket lund, päike paistab, inimesi on vähe ja saad nautida puudris sõitmist koos sõpradega! Õhtul sööme maailma parimat pastat ja joome kakaod! See on üks ilus päev!
3. Kuidas kirjeldaksid enda suusatamisstiili?
Herlent: Tagasihoidlik katsetaja, kes läheb alati teisena 🙂
Kelly: Funky ja vaheldusrikas. Mulle meeldib kõige rohkem sõitmata kohtades käia. Metsarajad, off piste, backcountry. Aga samas meeldib ka kiirus. Kui on head olud ja vähe inimesi, siis on tore raja peal ka sõita:)
4. Mis on sinu soovitused suusavarustusele?
Herlent: Varustus võiks olla terve. Minu special soovitus on mugav seljakott, sest see teeb elu veel 5x mõnusamaks, kui sul on mäel kõik vajalik heaks äraolemiseks kohe võtta.
Kelly: Niiii oleneb mis sa mäele tegema lähed:
Riietuse kohapealt: kui sõidad lihtsalt raja peal, siis mugavad ja kihilised mäeriided.
Kui off piste ja puuder on sinu tassike teed, siis võiks olla veekindel/vetthülgav varustus ja lumelukkudega jope.
Suusadkepidsaapad varustuse koha pealt on kõige tähtsam mugav suusasaabas. Üldiselt tahetakse pigem suuremat saabast, aga see maksab mäel kätte. Väga tähis on proovida erinevaid ja valida enda liistule, numbrile ja oskusele õige saabas.
5. Mitu korda peab kukkuma enne, kui saab eksperdiks?
Herlent: Ühest korralikust piisab küll.
Kelly: Ühe korra võiks nii kukkuda, et teed edaspidi salto suuskadega ära, see on juba päris ekspertlik värk 🙂
6. Keda ootad endaga suusareisile?
Herlent: Kõiki, kes armastavad kevadet ja rahulikus tempos suuskadel kulgemist.
Kelly: Uudishimulikke teeme-ära attitude’iga inimesi!
7. Kui suusad maha unustada, kas saab selle asemel kelguga osaleda?
Herlent: Muidugi, kuid sellisel juhul kindlasti soome kelguga.
Kelly: Kindlasti! Soovitan kahest kelku, et saaks kordamööda üksteist üles vedada ja siis alla tulles kahekesi alla liuelda:-)
VAATA KA REISIJUHTIDEGA TOIMUNUD VÄLKKÜSIMUSTE VOORU
View this post on Instagram…