Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Jagasime Rademarile sügisteks matkadeks inspiratsiooni!

12.10.2021

Sügis koputab uksele ja toob endaga kaasa karge õhu ning maalilised loodusvaated. See tähendab ainult üht – aeg on selga tõmmata õiged riided, võtta kaasa termos teega ja nautida aastaaegade vaheldumise vaatemängu. Seiklusfirma 360 KRAADI aitas meil kokku panna nimekirja kaunitest Eestimaa loodusradadest, kus jalutada ja matkata. Ikka selleks, et saaksid hingata värsket õhku ning seenekorvigi täis korjata. Kindel on see, et sügise saabumine ei tähenda seda, et õues seiklemise aeg on läbi!

Maismaa

Kurtna järvestiku ümbrus

Kurtna järvestik ja selle ümbrus on tõeline Ida-Virumaa pärl! Tegemist on Eesti järverikkama alaga ja mõnus 9 km pikkune rada kulgeb sealsete kaunite küngaste vahel. Seenehuvilistel tasub kaasa võtta ka ämber, sest ümbritsevad metsad on väga seene- ja marjarohked. Soojal ajal on Kurtna järved ideaalsed supluskohad ja sobivad hästi ka lastele sulistamiseks. Kuid miks mitte ennast ka praegusel ajal vette hüpates karastada! Võimalus on kasutada ka RMK rajatud lõkke- ja telkimisala.

Balti SEJ Settebasseinid

Balti SEJ Settebasseinid Ida-Virumaal tekitavad tunde, et oled sattunud justkui välismaale helesinise laguuni äärde! Kaevandustest välja pumbatud vee tõttu tekkinud settebasseinid on lummavalt sinised tänu lubjakiviosakestele ja kaltsiidimineraalidele. Teerajad kulgevad puudevarjus. Tõeliselt omanäoline koht, kuhu uudistama minna!

Narva settebasseinid360 KRAADI pilt

Kauksi piirkonna erinevad rajad

Ida-Virumaal asuva Kauksi looduskaunis rüpes peidavad ennast mitmed toredad matkarajad. Nautida saab nii lõhnavat männimetsa kui ka ojasängi. Käega katsutavas kauguses on uhke Peipsi järv. Radu saab läbida jalgsi või rattaga ja neid on tore avastada ka koos lastega. Kauksi telklaager on ideaalne koht, kus pere, sõprade või kaaslasega ööbida.

Käsmu poolsaare rajad

Neile, kes armastavad metsa ja merd on Käsmu poolsaarel olevad rajad tõeline idüll. Maaliline Käsmu pakub võimalust avastada mitut erineva pikkusega matkarada. Läbi metsade kulgeva Käsmu jalgrattaraja pikkuseks on 11, 6 km. Jalgsi rännakuteks on loodud 15 ja 4,2 km pikkused rajad, millest esimene kulgeb 10 km mööda mereäärt. Eriti äge on see, et poolsaare otsast saab läbi madala vee minna sealsele Kuradisaarele!

Halti matkariided

Saare järve õpperada

Jõgevamaal asuv erinevaid metsakooslusi tutvustav rada on 3,5 km pikk, olles paraja pikkusega ka lapsele. Rada kulgeb vaheldusrikkal maastikul mööda metsasiseseid pinnase- ja laudteid ning jalgradu. Läheduses on põnevad Saare mõisa varemed ja kaugele ei jää ka Palamuse ning Kalevipoja Muuseum. Piirkonnas on ka õdus lõkkekoht. Ideaalne sihtpunkt, kui igatsed värsket õhku ja uusi teadmisi!

Neeruti järved

Neeruti järved asuvad Lääne-Virumaal ja pakuvad maalilisi vaateid ning pisut ka närvikõdi. Rada kulgeb pikkade vallseljakute ja ooside harjadel, mille järsk kalle ulatub kohati 45 kraadini. Seega on jalutuskäik põnev väljakutse erinevas eas raja läbijale. Kaunis maastik on vahelduv ja ümberkaudsed järved pakuvad ohtralt silmailu. Valida saab kahe raja vahel, millest üks on 3,5 km ja teine 1,5 km pikk. Olemas on ka võimalus telkimiseks ja lõkke tegemiseks.

Taevaskoja matkarajad

Unustamatu kant, mis on alati väärt külastamist! Suur- ja Väike Taevaskoda asuvad Põlvamaal Ahja jõe ürgorus.Piltilusad liivakivipaljandid pakuvad avastamisrõõmu kogu perele. Valida saab kahe erineva pikkusega raja vahel – 3 ja 11,8 km. Lisaks tasub tähelepanu pöörata ka õhus tiirlevatele tiivulistele, sest sealkandis võib kohata erilist ja erksavärvilist jäälindu. Taevaskojast läbi voolav Ahja jõgi on ka Eesti kõige populaarsem jõgi kanuumatkaks. Kui on tahtmist saab piirkonnas telkida ja end lõkke ees soojendada.

Eesti loodusrajad

Tapa-Ohepalu-Viitna matkarada

Tegemist on väga ägeda matkarajaga, mille teeb eriti eriliseks see, et raja loomine on kohalike enda algatus. Seega pole paljud selle olemasolust isegi teadlikud. Matkaraja kogupikkus on 26 km ja see kulgeb mööda looduskauneid oose ja vallseljakuid. Teel olles võib kohata ka mitmeid linde ja loome. Raja asukohta näeb täpsemalt SIIT.

Nõva-Peraküla piirkonna rajad

Need Läänemaal asuvad metsarajad on eriti magus koht seenelistele! Imeilusa rannajoone ja kaunite mändidega Liivase-ranna Peraküla õpperada on 4,4 km pikk. Kui soovid pikemat jalutuskäiku, siis on võimalus kõndida ka mööda I Maailmasõjast pärit kiviteed, mille pikkuseks 7,5 km. Suurepärane kant, kus nautida nii kultuuripärandeid kui ka Eesti kaunist loodust. Haara kaasa ka grillimisasjad, sest läheduses on lõkkekoht ja telkimisvõimalus.

Eestimaa Kivide Kuningas

See Raplamaal asuv koht pole küll suur ja tuntud matkarada, kuid sellegipoolest kindlasti külastamist väärt. Piirkonnas on hulgaliselt suuri kive, millest kõige pirakamat rändrahnu kutsutakse Eestimaa Kivide Kuningaks. Tõeliselt vahva kant, kus eriti lastega suuri kive uudistada ja nende otsas turnida.

Kuimetsa karstiala

Tegemist on ühe suurima ja ainulaadsema karstialaga Eestis. See Raplamaal asuv looduse meistriteos pakub hulgaliselt silmailu. Põnevad koopad ja maa-alune jõgi toovad avastamisrõõmu nii suurtele kui ka väikestele. Kohata võib ka nahkhiiri! Mööda õpperada kõndides saab lugeda lisainfot sealse maastiku kohta. Õpperaja pikkus on 3 km ja piirkonnas on telkimisvõimalus.

Halti matkariided

Saared

Kaleste RMK ala Hiiumaal

Armas Hiiumaa on alati ideaalne koht, kus loodusest jõudu ammutada. Kaleste RMK ala Kõpu poolsaarel pakub sulle vaateid kaunile liivarannale ja mõnusalt lõhnavaid mände. Olemas on 1,8 km pikkune laudteega õpperada, mida mööda saad nautida looduse ilu ja kopsud värsket õhku täis tõmmata. Soovi korral saab öö veeta ka RMK telkimislal.

Sääretirp Hiiumaal

Kuulus Sääretirp Hiiumaal on alati tore koht, kuhu siht võtta. Kiviklibune rada, mis kaob lõpuks merre ja mida ehivad kadakad on tõeliselt eriline ja vaid Eestile omane kogemus. Teekond Sääretirpi lõppu ja tagasi on umbes 4 km pikk, mis teeb sellest täpselt paraja jalutuskäigu. Piirkonnas on ka RMK telkimisala.

Ruhnu saar

Tõeline paradiis Eesti ääremaal! Ruhnus on tunne, et oled justkui maailma lõpus. Sügis-talvisel perioodil on sõit väikesaarele eriti seiklusrikas, sest ainukeseks transpordivahendiks on väikelennuk. Hooajaväliselt on saar väga vaikne ja privaatne, mis pakub võimalust nautida hetki linnakärast eemal. Telkimiseks kohti jagub ja sooja saab ka sealsetest taludest ja kämpingutest.

Matkarada “Saaremaa süda”

See on mitme 360 KRAADI matkajuhi kindel lemmik! Vaikne, idülliline ja ilus rada kulgeb mööda Tagamõisa ja Ninase poolsaarte klibuseid rannikuid ja läbi Loode-Saaremaa metsade. Tegemist on tähistamata rajaga, mille pikkuseks on 100 km. Seega sobib rada hästi tõelistele matkasellidele. Marsruudile jääb kaheksa toredat telkimiskohta ja seda saab läbida nii jalgsi kui rattaga. Paberkaartidelt või lendlehtedelt matkarada ei leia, küll aga guugeldades.

Sõbrad, ei ole halba ilma, on kehv riietus. Hea matkariietuse leiad igast Rademari kauplusest üle eest. Vaata siit.

Teksti autor: Merily Toiger