Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Karuvaatlus Alutagusel

Meie tütarfirma Natourest on Alutaguse karulaantest toonud Eesti loodusturismi turule enneolematu innovatsiooni. Nimelt on üsna edukalt käivitunud esimene karude pildistamise onn Eestis. Soome kolleegid on karuvaatluse ja pildistamise teenusega laineid löönud kogu Euroopas. Ka Rootsis on olemas üks karuvaatluskoht. Ja nüüd siis ka Eestis!

Olen kogu ürituses aktiivselt kaasa löönud ja tundub, et ka rekord on siiani minu käes:) nägin ühe õhtu jooksul onnist kolme erinevat karu. Kõigepealt ilmus vaatevälja üks nooremas keskeas emane. See karu on ka Jarek Jõepera poolt pildistatult üleval näha. Müttas seal mõnda aega ja siis kadus. Natuke aega hiljem pistis pea põõsastest välja üks suur isakaru, see oli tõesti suur loom. Ma arvan, et tegemist on sama loomaga kes poseerib Sven Zaceki fotol Nuuskis ninaga õhku ja kadus põõsastesse tagasi. Õhtul hiljem, juba hämaras, ilmus platsile veel üks pooleteise aastane jõmpsikas, kellest õnnestus väga kihvt pilt teha viimati onni külastanud loodusfotograafil. Samad mehed said selle kutsika onnist ka video peale Lisaks neile kolmele on ühest vanema olemisega emakarust teinud hea pildi Arne Ader (tema pildipangas on karu pilte rohkemgi). Praeguseks võib väita, et onni juures on nähtud vähemalt nelja karu. Aga võib olla rohkemgi, sest ega seal päris igal õhtul kedagi kohal ei ole ja kes neid karusid nii kindlalt ikka eristada oskab.

Palju on küsimusi tekitanud suure ja pruuni suurus ja kaal. Oleme onni läheduses metsasihil näinud umbes 17cm laiust jälge. Kohaliku asjatundja Ahto arvates on tegemist umbes 200-250 kg kaaluva loomaga. Aga sel kevadel oli seal kandis nähtud ka 19cm laiusi jälgi! See karu peaks umbes 300 kg raskune olema.

 

Onn on seatud eelkõige fotograafidele mõeldes, aga samas on sealt ka niisama mõnus karu vaadata. Kel nüüd vastupandamatu karu nägemise huvi tekkis, siis võtke ühendust triin@natourest.ee