Suvepäeva raftiralli

Raftiralli

Raftiralli või mererafting või rajarafting on meeskonnasport kus kärestikuparve kasutades läbitakse vette mahamärgitud rada.

Ralli meeskonnad on kuni kaheksaliikmelised. Sellises võistluses saavad oma võimeid päeva jooksul proovile panna sajad suvepäevalised.

Kuidas asi käib?

Proovi järgnevat ette kujutada. Istud kärestikulisele jõele mõeldud ülikindlas kummiraftis (parv ei ole selle kohta päris õige sõna minu arvates). Sul on peas kiiver, seljas ohutusvest ja käes aer. Sinu ees istuvad samas varustuses veel seitse meeskonnaliiget. Istud tagumisena, sest sina oled tiimi juht. Sinu käsu peale hakkavad nad suurepärases koostöös edasi, tagasi või küljepeale aerutama. Loomulikult suudad sina aeruga täpselt parve juhtida ja meeskonnale ülitäpseid juhtnööre anda. Tarvitseb sul vaid öelda KÕIK EDASI ja parv sööstab paigalt.

Nüüd kujuta ette, et selliseid meeskondi on kolm. Iga tiim oma parves, kõikidel kiivrid peas. Igal tiimil sinuga peaaegu samaväärsed juhid ja kindel soov võita. Ranna lähedale vette on maha märgitud rada, mille pead kõige kiiremini läbima. Sa tead, et võid teisi rammida ja nemad võivad sind. Lahing tuleb äge.

Aga tegelikult. Võistlus algab kaldalt mitte veest. Pead parve tiimiga vette saama. Ning arvatavasti ei ole keegi teist kunagi sellises parves istunud. Seega ei tea peaaegu keegi mis ta teeb. Aga lahing tuleb äge!

Varustusest

Raftid on väga vastupidavad, seepärast ei pea võistluseks tingimata liivarand olema. Kiiver kaitseb sind kaaslaste ootamatute aeruliigutuste eest ning vest hoiab pinnal ümberminemise korral (rafti on ääretult raske ümber ajada isegi siis kui seda väga soovitakse).

Lisaülesanded

Võistlus oleks puhas sport kui ta ainult aerutamisest koosneks. Kõvematele tiimidele anname veepeal lisaülesandeid.  Võistelda võib parima aja peale või väljakukkumise süsteemis. Mõni ülesanne võib olla vägagi ekstreemne, näiteks:

  • keerake raft 360 kraadi ümber oma telje - kerge?
  • keerake raft 360 kraadi ümber teise telje! - peaks raskem olema!

Kellele ja millal sobib?

Hooaeg: Juuli-August (maksimaalselt soe ilm)
Koht: kõik veekogude ääres peetavad suvepäevad. Ranna kvaliteet ei ole oluline, sest raft on väga vastupidav. Rada märgitakse vette poidega.
Inimeste arv: keskmised ja suured suvepäevad (rohkem kui 100 inimest)

Korralduse tasu

Mereraftingu tellimine (kolm parve koos varustusega ja juhendaja) firmaüritusele maksab kogu päevaks 693€, lisandub käibemaks 20%. Seal on funni  nii võistluse kui ka niisama proovimise näol!
Lühikese, ainult võistlsue korraldamise tasu seiklusmänguga samal üritusel 495€ +km

Tellimine

Helista Tiinale ja küsi lisainfot: 56632979 või saada kiri See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võta ühendust!

 

Saada päring siit:

tiinal@360.ee
Tel. 56632979