December   2019
M T W T F S S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

#EV100 Kombineeritud kanuu- ja räätsamatk!

Aerutame kanuudega mööda sügisest Jägala jõge otse raba servani, seal vahetame kanuud jalavarjude vastu ehk paneme jalga räätsad ning suundume Seli raba avastama. Pärast meeleolukat rabamatka  teeme jõe ääres väikese peatuse, et nautida kerget einet ning seejärel aerutame tagasi alguspunkti, et lõpetada seiklusrikas päev kuumas telksaunas.

mt_ignore

Alustame matka Simisalu silla juurest, kus paneme valmis päevavarustuse. Matkame Järva-Madise piirkonnas, mis on tuntud legendaarsest raamatust: "Tõde ja õigus". Aerutame samal jõel, mida Tammsaare raamatutegelased tahtsid "alla lasta". Vaatame, mis muutusi on toimunud viimase 80 aastaga. Jägala on suhteliselt rahulik jõgi, suurvee ajal vool natukene kiireneb ning tõstab veetaset. 

Matkal oleme inimasustusest eemal ning ainsad helid, mida kuuleme, on grupikaaslaste jutt ning linnulaul. Kuna tihtipeale antud piirkonda inimesi ei satu, on sealne vaikus mõnus vaheldus kärale, mis meid enamasti igal pool ümbritseb.  Kui oleme raba äärde jõudnud, paneme jalga räätsad ning proovime laugaste ja älveste vahelt  leida tee 4-meetrise vaatetornini, kust nautida avarat vaadet ümbritsevale maastikule. Kui rabale pilk peale heidetud ja kanuud jõe ääres jälle silmapiiril, kinnitame keha. Sööme üheskoos maitsvaid pirukaid ja joome sooja teed. 

Tagasiteel kanuuga allavoolu kulgedes on veel aega imetleda, mida on korda saatnud Euroopa suurimad närilised, koprad. Sellel jõelõigul on nad üpriski aktiivsed ning näeme mitmeid kobraste tegutsemisjälgi - näritud puid ning olenevalt veetasemest ka urge. Hindame, mis seisus on teele jääv kopratamm ning seejärel võtame suuna sooja telksauna poole. 

mt_ignore

Kui matkal käidud, leil võetud, ihu puhas ja vaim ergas on ka päev juba õhtule jõudnud ning tagasisõit koju, õnnis tunne sees, võib alata. 

Raskusaste

Mõõdukas, ei eelda eelnevat kanuutamise ja räätsadega kõndimise kogemust.

Pikkus

Ca 14-15 km, Matk algab kell 11,  kombineeritud matk koos saunatamisega kestab umbes 5 h.

 

Osalejate arvamusi matkast:

Matk oli super elamus ja hea team building üritus. Kogu grupile jäi sellest tore mälestus. Kuigi kõik meist ei olnud sportlased, oli kõigil matk jõukohane ning grupijuht hoidis sobivat tempot. 
Siinkohal tahan kiita ja tänada ka grupijuhti Ivo, kes tegi selle matka just selliseks nagu ta olema pidi, sealhulgas ka huvitavad faktid raba kohta ja naljakad matkajutud. Treenitud said nii käed kanuutamisest kui ka jalad räätsamatkast, seega minu soojad soovitused kõigile, kes soovivad halli argipäeva ühte mõnusat jõupingitust kaunis Kõrvemaa looduses. "

Icefire´i tiim käis matkal juunis 2017

 

Hind

50 € inimene (sisaldab käibemaksu)

Lapsed poole hinnaga!

Pakett sisaldab:

Matkajuhi teenuseid
Kohta hiigelkanuus
Aeru
Ohutusvesti
Veekindlaid kotte
Räätsasid
Sääriseid
Vajadusel kummikuid (enne anda teada jala nr)
Matkatoitu
Telksauna kasutamist

Lisainfo

Ivolt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56227191

Ürituse info

Kuupäev 23.09.2018, 12:00
Ürituse lõpp 23.09.2018, 17:00
Grupi suurus 18
Kohti järgi 0
Hind €50.00
Alguskoht Simisalu
We are no longer accepting registration for this event