korvemaa raatsamatk

Räätsamatk Põhja-Kõrvemaale


Tallinnast vähem kui tunniajase autosõidu kaugusel asuv Põhja-Kõrvemaa on lumeräätsamatkaks justkui loodud.
Päevasel matkal turnime järsunõlvalistel oosidel, mis vahelduvad väikeste järvesilmadega ja käime piirkonna ühel suurimal rabal Kõnnu Suursool.

Viimase jääaja lõpus taandus siitmailt põhja poole hiiglasuur liustikuserv, mis Kõrvemaa kohale pikemalt peatuma jäi. Kilomeetrite paksune jääkiht oli täis pragusid, lõhesid ja sisaldas hulganisti kive. Jää ebaühtlane sulamine tekitas Eesti jaoks tavapäratult künklikud ja vaheldusrikkad maastikud. Siit ka Põhja-Kõrvemaa teine nimi, Eestimaa Šveits.

Kohtume Järvi Pärnjärve telkimisalal. Seal jagame varustuse laiali ja suundume autovabasse matkapiirkonda. Sellele rabale on iseloomulikud suured laukad ja vesivoodit meenutavad älved. Rabas asub 2 vaatetorni.

Tallekese laugas

Tallekese laugas on Kõnnu Suursoo põhjaservas asuv suur laugas. Lauka teeb eriliseks ta kuju. Mitmes suunas hargnevad lahesopid meenutavad lennuka mõtlemisega matkasellile lambatalle. Kui Tallekese kõik sabad ja sarved kokku mõõta, saab umbes kilomeetripikkuse veepinna!

Matka kestus

2- 4 tundi, olenevalt soovist
Retke pikkus 2-8km
Retke on võimalik läbi viia pimedas. Pealambid kaasa! Kellel pole, saab meilt laenata.
Rabamatk on looduselamus. Seepärast proovime võimalikult vähe mõjutada raba ning seal elavate loomade-lindude tegemisi.
 
 

Räätsamatkade lisad.

Et oma räätsaretke põnevamaks ja kasulikumaks muuta vali matkale all toodud variantidest üks tasuta lisa. Lisad ei tee üritust pikemaks.

Räätsa koolitus

Maailmas on kasutusel sadu erinevaid tüüpi räätsasid. Koprasaba, karukäpa, plastikust, puust, metallist, tekstiilist, ise tehtud räätsad jne - millised mille jaoks kõige paremini sobivad? Kuidas lihtsate vahenditega räätsasid ise teha? Miks kasutasid vanad eestlased räätsade kohta erinevaid nimesid – rajad, soorajad, jääkingad, padinad, puuplätud jm? Kas inimesed on räätsasid tõesti juba tuhandeid aastaid kasutanud? Millal ja miks Eestis räätsasid kasutatud on? Kas vastab tõele, et räätsad pandi alla ka hobustele?
Võtame matkale kaasa erinevaid tüüpi räätsasid, testime ja vahetame neid omavahel. Räägime erinevatest räätsadest ja nende ajaloost. Anname ülevaate Eesti räätsakultuurist. Vaatame lühidalt, kuidas saab räätsasid ise valmistada. Selle matka eesmärk on lisaks looduste nautimisele heita pilk äärmiselt mitmekesisesse ja põnevasse räätsade maailma.


Loodusbingo

See on lihtne ja lõbus mänguke, mida mängime matka käigus. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Ei toimu sellist konkreetset küsimuste-vastuste vooru, vaid mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud ruudustikku, kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.
Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot.

 

Osalejad arvavad

Kerttu Raudsepp, Quant Estonia OÜ tiimiga matkamas, kevad 2019

Jäime matkaga väga rahule. Emotsioonid olid suurepärased ja kindlasti kordaks midagi sellist tulevikus veel.

 


Hind

Räätsamatk gruppidele alates 12 in. Korralduse tasu osaleja kohta ilma piknikuta 27€ + KM, koos piknikuga 33€ + KM
 

Tellimine ja lisainfo

Matka tellimiseks võta ühendust Kermoga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel. 56668172

Võta ühendust!

kermo@360.ee
Tel. 56668172

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile