kombineeritud kanuu ja räätsamatk

Kanuumatk jõgepidi rabasse räätsamatkale

Põnev seiklus, kus saab kanuuga rappa aerutada.

Oled Sa varem sõitnud kanuuga? Aga hiigelkanuuga? Hiigelkanuuga rabasse oled aerutanud? See matk üks muhe seiklus metsajõel, kus on toimetavad koprad, okasmetsas laulavad linnud ning kõige tipuks lähme veel vahelduse mõttes räätsadega rabasse ka.

 

 

Sellel matkal oleme Lõuna-Kõrvemaal lookleval Jägala jõel mis kulgeb metsade vahel. Kanuud paneme vette Simisalu silla juurest. Jõgi on suhteliselt sirge üksikute teravate loogetega. Aerutada on sellel jõel võimas, kuna palju on näha kopra tegevusjälgi ning sealne maastik paneb vaatama ja kuulama.
Täpselt sellel hetkel kui aerutamisega on esmatutvus tehtud vahetame teemat, nimelt lähme otse jõekaldalt rabasse. Haarame kaasa räätsad mis pakuvad meile rabas liikumisvabadust samas ei kahjusta me raba pinnast. Vaatamata oma noorusele on Seli rabas olemas kõik mis ühes rabas olema peab: laukad, älved, puhmastaimed ja turbasammal.

mt_ignore Lisaks kõigele on rabas veel ka järv ning 4 meetrine vaatetorn kust saab pilgu peale heita ümbritsevale maastikule. Räägime rabast ja seal tegutseda võivatest loomadest, viskame pilgu peale ka rabataimedele ja uurime mida need ravida võivad ning muidugi ei saa üle ja ümber oma jalavarjudest mis hoiavad meid selle pooleldi „tahke vee" peal.
Kui rabas on kõik põnevad kohad läbi käidud sööme matkatoitu ja laseme leiba luusse. Kui toit söödud ja jutud räägitud hakkame minema tagasi Simisalu poole. Kuna kõht täis ja hea olla siis piisab jutustamisest ja looduse nautimisest kuna nüüd sõidame allavoolu.

Majutussoovitus:
Korralik, uus ja värske majutusasutus asub 10 minuti autosõidu kaugusel - Jäägri Villa. Kui aga soovid ise majandada, saab sealtsamast lähedalt (kõigest 300m matka alguskohast) RMK Simisalu Loodusmaja mis mahutab 59 inimest, olemas saun, köök, palliväljakud.


Raskusaste

Kerge, ei eelda eelnevaid kanuu ja räätsamatka kogemusi.

Pikkus

Terve matk võtab aega umbes 4-5h mis on täpselt paras seminarijärgseks tegevuseks. . Aerutades läbime ca 8 km ja jalgsi matkates ca 4 km.

Pakett sisaldab

täiskomplektis kanuuvarustuse kasutamist (kanuu, mõla, vest)
räätsade kasutamist
giiditeenuseid
veekindlaid pakkimiskotte
matkalõunat 

  b_300_190_16777215_00_images_Rtsamatk.JPG  b_300_190_16777215_00_images_kanuu.JPG

  b_300_190_16777215_00_images_phocagallery_hkkombin.JPGb_300_190_16777215_00_images_kanuurent.JPG

 

 

Osalejate arvavad

Icefire tiim matkal juunis 2017

Matk oli super elamus ja hea team building üritus. Kogu grupile jäi sellest tore mälestus. Kuigi kõik meist ei olnud sportlased, oli kõigil matk jõukohane ning grupijuht hoidis sobivat tempot. 
Siinkohal tahan kiita ja tänada ka grupijuhti Ivo, kes tegi selle matka just selliseks nagu ta olema pidi, sealhulgas ka huvitavad faktid raba kohta ja naljakad matkajutud. Treenitud said nii käed kanuutamisest kui ka jalad räätsamatkast, seega minu soojad soovitused kõigile, kes soovivad halli argipäeva ühte mõnusat jõupingitust kaunis Kõrvemaa looduses.

Hind

Matka hind on 49€ + KM osaleja kohta. Minimaalne grupi suurus 12 inimest.

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta Kermole See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista tel. 56668172

Võta ühendust!

kermo@360.ee
Tel. 56668172

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile