hiigelkanuu alam pedja mk

Kahepäevane hiigelkanuumatk Alam-Pedjal

Selle kanuumatka peateema on eripalgeline sisevete võrgustik ja taustaks Eesti ühe suurima kaitseala loodus. Aerutame Emajõel, Pede jõel, Põltsamaa jõel, teeme ringi Võrtsjärvel ja vaatame kopraid.

 Matk algab Laashoone silla juurest Põltsamaa jõelt. Autod viime kohe alguses matka lõpp-punkti Võrtsjärve külastuskeskude juurde Rannu-Jõesuus. Kõigepealt aerutame pikki väikest ja käänulist Põltsamaa jõge, Londonis jõuame suurele, tumedale ja rahulikule Pede jõele. Peale Pedet tuleb kiire ja jõuline Emajõgi. Näeme päeva jooksul mitmeid erinevaid jõemaastikke. Teisel päeval aerutame pikki Emajõge Jõesuusse ja sobiva ilmaga saame teha tuuri Võrtsjärvel.

Emajõgi koos oma vanajõgedega on ideaalseks elupaigaks kobrastele. Päikeseloojangul muutuvad loomad aktiivseks ja õhtul lähme kanuudega taas jõele, et kopraid otsida. Tõenäoliselt õnnestub meil mõnda looma näha, lisaks lendlevad vee kohal nahkhiired ja vahest võib minki või saarmat kohata.

Suvel on hea ööbida Pede äärsetes matkaonnides, sügisel ja kevadel saab võimalusel kasutada Palupõhja looduskooli.

Raskuaste

Kerge, ei eelda eelnevat aerutamise kogemust.
Pikkus: 2 päeva, aerutame  ca 30 km

Pakett sisaldab:

Täiskomplektis kanuu või kajakivarustuse kasutamist (kanuu, mõla, vest)
Giiditeenuseid
Veekindlaid pakkimiskotte
Matkatoite (2*L, 1H ja 1Õ)
Sööginõusid

Telkide kasutamise võimalus!

Hind:

Matka hind on 120€ + KM osaleja kohta.

Grupid 12-18 inimest tellige matk Kermolt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel. 56668172


Võta ühendust!

kermo@360.ee
Tel. 56668172

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile