Fat bike rattamatk pankrannikul

Türisalu panga fatbike jalgrattamatk


Türisalu pank on umbes 30 m kõrgune paeplatoo, kust avaneb hea vaade nii merele kui ka Vääna rannale.

Mööda taeva- ja mere piiri on mõnus fatbike'iga kulgeda, kuna paksude ratasega sõiduvahend ongi mõeldud maastikku vallutama. Läbime pikema distantsi vähema vaevaga ja näeme palju rohkem. Matka alustame Keila-Joa mõisapargist, kust tuhiseb vesi alla 6 meetri kõrgusest Keila joast. Edasi näitab meile suunda juba jõgi, varsti avastame rannamännikuid kus saame kulgeda üle laheda künkliku maastiku ning sõidame fatbike'iga liival, vaadates kuidas lained mühisedes randa loksuvad. Päris kummaline on rattaga liival sõita, eriti veel sõiduvahendiga, mille rattalaius on vaat, et võimsam kui mootorattalgi. Varsti keerame jälle metsa, et siis tõusta 31 meetri kõrgusele Türisalu pangale, kust avaneb imeilus vaade.

Selleks, et saada aru kui võimas see pank on ei jää me kaugusesse imetlema vaid sõidame võimsale pangale kõhu alla, et mõista kui massiivne on see looduse monument. Seejärel kiikame üle ka Eesti ühe parima ranna, kuhu tuuled toovad võimsaid murdlained. 
See on sõit, mis ei jäta kedagi külmaks just oma eripalgelisuse poolest: on metsa, randa, künkaid, kitsaid singleid kui ilusaid vaateid. 

Osalejate arvamused matkast:

Evelin, Toggl OÜ meeskonnaga käisid paksurattaliste matkal Türisalus

Kiidusõnad giidile, kes hoidis tuju üleval ja vaatas, et keegi libedas luid ei murraks :) Arvan, et mitmed tahaks soojema ilmaga uuesti proovida. Samas see tormituul jättis omamoodi ereda mälestuse.

Matka pikkus

Umbes 2-3h, tuuri pikkus on umbes 12 km. 
Rattaga liigume rahulikus tempos, umbes 10km/h, olenevalt maastikust

Raskusaste

Kerge- rajal on mõned tõusud ja langused

Hind 

Matkakorralduse tasu gruppidele 12-20 in:

49€ + KM/in (ilma piknikuta )
55€ + KM/in (koos piknikuga).

Hind sisaldab: 

Matkajuhi teenuseid
Fatbike´i kasutust
Kiiver, helkurvest ja suur rattakott

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta Kermole See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista tel. 56668172

Võta ühendust!

kermo@360.ee
Tel. 56668172

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile