Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Sisikond, luud ja lõuad ehk räätsamatk reedel

„Käisime reedel rabas räätsamatkal, kuid see mis meid ees ootas vapustas meid kõiki. Kliki siia, et näha mis edasi sai.“  Nii kõlaks mõne kõmulehe pealkiri olnud sündmusest. Kuid tõepoolest, sellel matkal aina juhtus asju mis olid põnevad ja õpetlikud.

Esiteks juba rappa sisenemisel hakkasime karvatutsakaid märkama, neid oli nii umbes 40 m pikkusel rajalõigul. Seejärel avastasime, et oo siin ka sisikond. Väga tähelepanu antud leiule just ei pööranud ja tundus nagu oleks jahimeeste poolt metssiga maha lastud. 

Kui rabaserva saime siis oli raba oma tõelises olemuses meie ees, mõnusalt märg aga samas täpselt paras, et räätsadega seal ringi uidata, kummikud olid sel päeval parim valik. NB! Kliki piltidel, et neid suuremalt näha!

 

 

 

 

Natukene aega saime ringi jalutada kui leidsime päris kopsaka sulehunniku. Tavaliselt sellistes kohtades tasub silmad pärani lahti teha, sest see aitab kaasa muude linnujuppide leidmisele. Nii jäigi sulehunnikust varsti silma linnu kolju, mida hakkasime uurima. 

 

 

 

 

 

Teisel pool mätast vedeles aga linnu luustik, mida julgemad  keerutasid nii üht kui teistpidi saamaks aru mis jupp nüüd see on. 

 

 

 

 

 

Kui lind oli üksi-pulgi läbi sondeeritud siis jätkasime matkaga. Võtsime suuna metsaserva, sest seal vana turbavõtukoht ja kuum tee vajas ka joomist. Kui jõudsime metsaserva siis oh seda imet. Polnudki kõik üllatused veel läbi. Leidsime väikese lõualuu, oli see ainult umbes 6-7 cm pikk ja nägi välja üpriski miniatuurne.

Kui olime kõik ära imestanud siis võtsime tassi teed ja rääkisime sookailust. Tagasiteel rabast välja hakkas seljataga lund sadama, täpselt sel hetkel kui astusime lagedalt rabalt metsa jõudis lumesadu meieni. Metsaserva jõudes tundusid esimesena avastatud rajal olnud metssea karvad siiski pigem põdrakarvadena kuna nende pikkus oli metssea kohta liiga pikk.
Tore, üllatusi täis matk oli ja kindlasti läheme jälle!