Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Räätsamatkad sügavas lumes

Tervet Eestit katab paks lumevaip ja talviste räätsamatkade hooaeg on käes. Talvel on räätsamatkaga lihtne, mida rohkem lund, seda kihvtim matkata. Praegu on lund kõige rohkem Virumaal ja Eesti kagunurgas.

Käisime eile Alutagusel matkamas ja lume paksust mõõtmas. Lumi on kohati põlvini. Metsas valitseb täielik rahu ja vaikus. Puud on tiheda lumekihiga kaetud ja helide liikumine takistatud. Tekkis raskusi matkapiirkonnale ligipääsemisega, sest metsateed olid rohke lume tõttu raskesti läbitavad.

Talvisele räätsamatkale annavad täiesti uue mõõtme loomajäljed. Metssead, kitsed, põdrad, ilvesed, nugised, kärbid, hiired ja isegi linnud – kõigi tegemisi on lumel näha. Mulle isiklikult pakuvad eriti huvi huntide jäljed. Võtad Sirtsi soo rohketest hundiradadest ühe ette, matkad huntide jälgedel ja sellest päevast võib kujuneda vägagi meeldejääv elamus. Kehale värske õhk ja sumpamine sügavas lumes. Vaimule huntide tegemised ja kõik muu, mis raja ääres silma hakkab.

Kel Alutagusele sõitmiseks aega napib, siis loomajälgi leiab rohkesti ka Tallinnale ja Tartule lähemalt. Linnuraba, Kõrvemaa, Leidissoo, Alam-Pedja – on esimesed, mis meelde tulevad. Pühapäeval, 3.01 ongi plaanis korraldada üks jälgedeteemaline räätsamatk.

Kogu selle toreduse varjukülg on see, et uisujääd pole praegu kusagil. Uisutajatele soovime tugevaid külmakraade ja uut jääd, võis siis suurt sula.