Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Räätsadega Kõrvemaa ooside vahel

Kui me autoga Paukjärve teeotsa jõudsime, selgus et polegi kuhugi parkida. Õnneks oli meil lumelabida ja saime endale parkimiskoha teha.

Lisaks räätsadele olin kaasa haaranud vanad head alumiiniumist suusakepid. Nendega oli hea tasakaalu hoida ning neid sai kasutada väärt toetuspunktidena, kui lumi kippus kohati liig pehme olema ja meid lausa neelama. Lagedamatel platsidel oli jällegi väga mõnus käia. Tuul oli lume kõvemaks puhunud ja räätsaga suurt sisse ei vajunudki.

Püüsaarele läksime just seetõttu, et sealset raba ümbritsevad kõrged ja järsud oosid. Lisaks paar suurt rabalaugast, Venejärv ja põnev rabasaar.

Sellise hunniku lumega lootsin väärt kohti leida, kust oosi otsast peale paari meetrist õhulendu saab kohevasse lumme maanduda. Mõned toredad hüpped saime teha, kuid üle pooleteise meetri need ei küündinud. Maandumine oli aga sulgpehme!

 
Metsas nägime piiksuvad tutttihaseid ja ühte meist 5 m kaugusel lume seest lendu hüppav tedre kukk. See oli lahe hetk! Teatavasti käivad metsised “lumes magamas”.

Video, kus Märten ja Karel oosi otsast alla räätsatavad.

{youtube}0l2HGsuhBhA{/youtube}