Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Loodusretked Virumaal

raatsamatk_koolitus

Koostöös meie sõsarettevõttega Natourest pakume räätsamatkasid Alutaguse ja Lahemaa rabades ning karuvaatlusi.

 

 

Räätsamatkad

 

Muraka raba, Sirtsi soo, Puhatu ja Agusalu soostikud – need on meie ühed suurimad ning tuntuimad rabamassiivid. Lisaks neile on Alutagusel ka hulganisti väiksemaid soid ja seetõttu räätsamatkade võimalused suurepärased. Alutagusel oled alati soo lähedal. Lahemaa, Eesti vanima ja suurima rahvuspargi üks eesmärkidest ongi rabade kaitse.

 

 

 

 

 

 

 

 

Talvel saab raba ääres loomajälgi otsida, kevadel linnulaulu kuulata ja soo õitemerd imetleda. Suvel leiab õnnelik matkaja mesimagusa muraka ja seiklushimulised saavad raba kõige pehmemaid kohti proovida, et seejärel laukasse ujuma minna. Sügisel pakuvad silmailu värvilised turbasamblad ja hapusid maitseelamusi vastvalminud jõhvikad. Alutaguse ja Lahemaa lõpututes soodes leidub alati midagi põnevat.

 

Kestvus

Räätsamatkad kestavad olenevalt grupi soovist 1,5 kuni 4 tundi.

 

Hind

Piknikuga matk maksab 30 € inimese kohta, kusjuures minimaalne hind grupile on 300€. Ilma söögita matk maksab 284€ kuni 10-le inimesele ja iga lisanduv inimene 16 €. Matkade hinna sees on räätsade, sääriste (talvel) ja kummikute (eelneval kokkuleppel) kasutamine ning matkajuhi teenused.

 

 

Matka tellimiseks kirjuta või helista Berdile bert@360.ee 5137141 Räätsamatkades rohkem loe siit.

 

 

Karuvaatlused

 

Alutaguse on Eesti karukants, kus elavad umbes pooled Eesti seitsmesajast mesikäpast. Kuigi otte liigub siin tõesti palju, on karu nägemine vabas looduses siiski haruldane juhus. Pätsu meeled on nii teravad ja aukartus inimese ees sedavõrd suur, et esimese ohu korral pageb ta tihnikusse. Seepärast oleme Lääne-Alutagusele Maidla kanti metsa ehitanud spetsiaalsed karude pildistamise ja vaatamise onnid.

 

 

 

 

 

 

 

 

Onnide seinad on paksud ja inimeste lõhnad juhitakse kõrgele õhku, et päntajalg loodushuviliste lähedust ei tunnetaks. Vaatlusaknast saab mugavalt ja rahulikult vaadata selle Euroopa metsade suurima kiskja toimetusi. Fotograafide jaoks on pildistamisonnides objektiivi avad. Onnid on varustatud naride, magamiskottide kuivkäimla ja vaatlustoolidega.

Kestvus

Karuvaatluse hooaeg kestab mai-juuni ja september-oktoober. Varjesse minnakse õhtul viie paiku ja välja tullakse hommikul kaheksa ajal.

 

Hind

Koht karuvaatlusonnis maksab 70€ inimese kohta. Mugavusvarustusega fotoonni rent ööpäevaks maksab 190€ kahele inimesele ja 150 üksinda. Lihtsa ühekohalise fotoonni rent maksab 70€.

 

Kui tunned karude tegemiste vastu sügavamat huvi, siis soovitame võtta osa karusafarist, kus lisaks ööle karuonnis külastatakse mesikäppade elupaiku, vaadatakse talvepesa, kraapimisjälgi puudel ja muid tegevusmärke. Karusafari maksab 100€ inimese kohta, minimaalne hind grupile 500€. Soovid tulla karusafarile individuaalina, vaata meie plaaniliste tuuride kalendrit.

 

Karuvaatluse tellimiseks kirjuta või helista Triinule triin@360.ee 55 55 87 55 Täpsemalt loe siit