Ajakava

28Apr2010

Aerutamise osa võib tinglikult jagada kolme etappi:

 

1. Sisevee etapp hõlmab Eesti siseveeteid. Algab 24. aprillil Pärnus ja lõppeb eeldatavalt 5. mail Narva-Jõesuus. 12 päevaga läbime 420 km, millest 110km on vastuvoolu. Lisaks Pärnule külastame Viljandit, Tartut ja Narvat.

2. Soome laht algab 5.mail Narva-Jõesuus ja lõpeb 18. mail Põõsaspea neemel, pikkus on 380 km. Etapi kõrghetk on kindlasti Tallinna külastamine, kuhu plaanime jõuda 12. mail

3. Lääneranniku ja Väinamere etapp algab 18.mail Põõsaspeal ja lõpeb ekspeditsiooni lõpuga Pärnus 23.mail. Läänerannikul läbime 200 km. Külastame paljusid Lääne-Eesti saari.

 

Toodud kilomeetrid on mõõdetud linnulennult. Aerutamismarsruudid on nendest umbes 20% pikemad. Planeeritud ajakava koos kilometraažiga on lisatud.

 

Linnulennul on kogukilometraaž 936 kilomeetrit. Eeldatavalt tegelik läbitud vahmaa on sellest vähemalt 20% võrra suurem. Ööbimisel on märgitud planeeritud ööbimiskoht. Kui konkreetset ööbimiskohta antud etapil ei ole, siis tähistab seda väljend „koht rannas“. Ajakava on hinnanguline. Täpsed päevaetapid ning ööbimiskohad võivad muutuda sõltuvalt ilmast.

 

Kõikidele huvilistele on avatud kolm etappi.

 

* 11-12.mai – Käsmu-Mohni saar-Purekkari poolsaar. Ööbimisega Mohnil.

* 14.mai Tallinna laht. Alustame Piritalt ja lõpetame Katariina Kai juures.

* 20-21.mai – Heltermaalt Hiiumaa laidude kaitsealale. Lõpetame Heltermaal. Ööbimisega Kõrgelaiul.

 

Etappidele osalemise kirjapanekuks tasub kirjutada Alarile


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused