Soomaal luhtadel ja metsavahel uisutamas 24.01.15

Käisime nädalavahetusel (24.01.15) Soomaal puude vahel pikeerimas ja  luhtadel uisutamas. Kuna Soomaal oli talvine üleujutus ning ilmataat võlus miinuskraadid välja kuid unustas sademed ära siis tekkisid ideaalsed uisutamisolud.

 

b_300_190_16777215_00_images_blogi-pic_360-kraadi-uisumatk.JPG

Matka alustasime Tõramaa vaatetorni juurest, kust sai kenasti jääle. Jää paksus oli tublsti üle 10 cm ning kohati oli jää all ca 10 cm vett. Jääd kattis 1cm lumekirme ning oli ka üksikuid paksema lume koogikesi, mis ei seganud. Kuigi uisutamine oli turvaline siis pidi jälgima, et suures eufoorias ei kimaks jõesängile, jõgedel on väga ettearvamatud jääolud.  

Uisutamiseks olid mitmete ja mitmete jalgpalliväljakute suurused luhaheinamaad. Kui senimaani oleme pigem uisutanud Väinamerel ning rabalaugastel siis Soomaa olud olid klass omaette. Sai uisutada puude vahel ning jälgida üleujutatud väljasid. 

Kuna uisumatkade olud tekivad väga kiirelt ja sama ruttu võivad nad ka kaduda siis uisumatkad on lühikese etteteatamisega matkad. Kui tunned, et sees kripeldab ja tahaksid uisutamist proovida siis pane ennast kindlasti meie uudiskirja listi: http://360.us7.list-manage.com/subscribe?u=1906036ae057b35e6ed8f2563&id=cd4dd600ae 

 Oma listist saadame välja kõige äkilisemad uudised ja kui kusagil midagi põnevat toimub siis listi kaudu saad sellest kindlasti teada! Pildimaterjal ja meie tegemised on näha facebook´i lehel: https://www.facebook.com/360kraadi?ref=aymt_homepage_panel 

Vaata ka videomeenutust matkast!

https://www.youtube.com/watch?v=otE8HC4KSKE&feature=youtu.be 


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused