Kas Soomaal rakendub 2009 stsenaarium?

Nüüd on juba vist kõigile selge, et suurvesi tuleb. Praegu on põhiküsimused: millal tõuseb, kui kiiresti, millal sulab jää, millal kanuuhooaeg algab, millal on suurvee tipp ja millal lõppeb? Lisaks oodatavale Soomaa suurveehooaja algusele langeb ju 20.aprillile ka tuhatkonna osavõtjaga Võhandu maraton. Selguse toob järgmine nädal, täna saab ainult võimalikke stsenaariume välja pakkuda.

 

 

Praegune olukord sarnaneb aastaga 2009, mil Halliste jõgi oli väga madal ja siis saabus suur soojalaine. Seekord tõusis vesi madalseisust suurveeni 3 ööpäevaga! Millise veetõusu toovad endaga kaasa praegused soojad ilmad?

Kevadise suurvee alguseks loetakse tinglikult 3-3,2 m piiri ületamist Halliste jõel Riisa veemõõdu punktis. Vaata Soomaa.com matkajuht Algis Martsoo poolt koostatud tabelit. Esimestes tulpades on veeseis ja ööpäevane muutus. Teises tulbas õhutemperatuurid Viljandis. Kõik andmed pärinevad EMHI andmebaasidest.

Suurvee tabel 2009 ja 2013

 

Kui 2013 tõesti aastat 2009 kopeerib, siis saab kanuudega jõele juba 17.aprillil, sest rekordööpäeval tõusis vesi ligi poolteist meetrit! Kui lumi ja jääseis lubavad:). Meie alustame plaaniliste nädalavahetuse matkadega 20.aprillil ja gruppidel soovitame leida sobiv aeg aprilli kolmanda ja neljanda nädala sees ning mai esimestel päevadel.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused