Saare-, Hiiu- ja Muhumaa 2013

 

Idee pikem ekspeditsioon ette võtta sündis juba 2 aastat tagasi. Tol ajal oli aga veel kool pooleli ja ajateenistus ootamas ning töine suvi minekut ei võimaldanud. Seetõttu lükkus idee teostamine pidevalt edasi kuni 2012 aasta jõuludeni. Marsruudi variante oli erinevaid, kuid valituks osutus tuur ümber Läänemere suuruselt 4. ja 7. saare, Saaremaa ja Hiiumaa.

 

Kogu sellest matkast tuleb üks pikem blogipostide seeria. Idee on anda postitustega ülevaade meie iganädalastest tegemistest seoses valmistumisega matkaks, alustades marsruudist, lõpetades varustuse komplekteerimisega. Hiljem, matka enda käigus, loodame tehnilise võimalikkuse korral teha igal õhtul sündmusi kokku võttev postitus. Ühtlasi on võimaluse korral plaanis jäädvustada üritust kaameratega. Koos blogiga tuli üles ka meie facebook’i leht, kus hakkame kajastama lühemaid ja rohkem jooksvaid asju ning, kus saab meiega soovi korral ühendust võtta.

 

Kogu tuuri pikkus peaks tulema ligikaudu 600 kilomeetrit ning ajaliselt oleme seadnud ekspeditsiooni pikkuseks 10-12 päeva, sõltuvalt ilmast ning meie ületustest. Praeguse idee kohaselt kasutame kolme ühekohalist süsta.  Täpsema marsruudi paneme kokku hiljem, millest anname ülevaate ka oma blogis.

 

Paljudel võib tekkida aga küsimus, et mis kummaline põhjus peaks ajendama kolme noort kutti minema süstadega ümber kahe suurima Eesti saare sõitma. Vastus on suhteliselt lihtne, soovist panna ennast proovile uutes, rohkem või vähem ekstreemsetes olukordades ning teha teha läbi üks tõeline kajakimatk.   Lisaks soovime oma tegevusega propageerida ökoturismi ning kajakikultuuri Eestis. Meie kodumaa rannik on äärmiselt mitmekülgne ja huvitav ning pakub enamikele eestlastele nii uusi kui ka vanu avastamisrõõme, mida ei Egiptus ega Kreeta suuda pakkuda.

 

Veidi meist endist. Oleme kajakigiidid seiklusfirmas OÜ 360 Kraadi. Mul, Joosepil, on aerutamiskogemust juba kuskil dekaad ning Kristjanil ja Rihol algab selle suvega kolmas hooaeg. Oleme läbinud erinevaid giidikoolitusi ning  suviti on meie peamiseks kontoriks Tallinna laht, kus viime läbi süstamatkasid (http://www.360.ee/sustamatkad/kajakimatk-tallinnas.html ).

 

Järgmisel nädalal puudutame oma blogis lähemalt seda, kuidas me oma marsruuti kujundame, mida arvesse võtame planeerides ja kuidas see täpsemalt kujunema hakkab.

 

Küsimuste, soovituste jms korral saate meiega ühendust võtta kas meiliaadressi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kaudu, või kirjutades meie facebooki lehele.

Saaremaa-Hiiumaa 2013 ekspeditsiooni facebooki leht asub aadressil:

https://www.facebook.com/SaareHiiuMuhu .Lehel saate ennast kursis hoida hiljutiste tegevustega ning proovida ka loosiõnne. Visake kindlasti üks like ja püsige lainel!

Tervitades,

 

Joosep

Riho

Kristjan

 

Allpool ka illustreeriv pilt mõne aasta tagusest "Ümber Eesti" tuurist
Pilt Ümber Eesti tuurilt


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused