Homme on start!

Homme läheb siis lahti. Kõik ettevalmistused on tehtud ja tänane päev on mõeldud rohkem puhkamiseks kui rabelemiseks.

 

Ettevalmistustest rääkides - NOKIA wirelees keyboard ei saanudki kahjuks 3230-ga toimima. Teoorias peaks asi töötama, aga kahjuks puudus meil vajalik programm. NOKIA proovib programmi tellida otse Soomest. Ideaaljuhul on meil Viljandis käes töötav klaviatuur koos programmiga. Viljandini teeme nii, et võtan kaasa laptopi ning Bert haarab kaasa enda arvutist lisaaku. Peame lihtsalt kiiremini trükkima. Samas e-post ja piltide saatmine toimub ilusti nii, et selles osas ei tohiks probleeme olla.

Ilmateade on samuti oluliselt paranenud. Lubatakse suhteliselt külma kuid sajuta ilma. Järgmisel nädalal peaks temperatuur olema 10 kraadi ringis. Meile on see üsnagi sobiv. Kuna veetemperatuur on väga madal siis peame olema üsna korralikult riides. Liiga soe ilm aga ajab higistama. Hetkel tundub ilm ideaalne.

Uut infot saime ka Raudna jõe olukorra kohta. Rein kirjutas, kui oli kuulnud meie ekspeditsioonist ja kinnitas meie kõige suuremad kahtlused. Puid on jõele langenud kõvasti ning samas on jõe vool suhtelielt kiire (meeldetuletuseks - me aerutame vastuvoolu). Meil on kaasas käsisaag ja võsanuga. Sellega saame ehk niipalju rada sisse ajada, et paadid läbi mahub vedama. Rein soovitas lausa mootorsae paati võtta...

Ikkagi...Oleme stardiks valmis.

PS! Ja siis veel. Päevalehes ilmus artikkel retke kohta. Artikkel on paremgi kui meil materjal enda lehel. Leht nimetab retke ajalooliseks. Hmm... selles mõttes ajalooline, et Johannes Maide retke meenutuseks tehtav. Ega meie retk vist tänapäeva eestlasele liiga ajalooline pole. ;) Kaart ja planeeritud peatused on hästi ära märgitud.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused