Ümber Eesti - kolm päeva stardini

 

Kolm päeva on jäänud stardini ning ettevalmistused hakkavad lõpusirgele jõudma. Mõningaid lahtiseid otsi veel on, aga need plaanime täna-homme  kokku tõmmata.

Esmaspäeval läks siis välja pressiteade. Teisipäeval võeti Berdiga aktiivselt ühendust ja kolmapäeval esines ta juba Terevisioonis, Kuku raadios ja mujalgi. Terevisiooni ja Kukuga said kokku lepitud ka väikesed intervjuud matka jooksul. Nii, et kui soovid meie edenemisel hoida pilku peal tasub kuulata ka Kukut ja hommikuti vaadata Terevisiooni.

Ka toetajatega on asjad enam vähem kokku lepitud. EMT-ga kirjutasime andmesidetoetuse osas lepingu alla. NOKIA-lt saime nutitelefoni ja klaviatuuri kätte (tööle pole veel saanud, aga täna ootan läbimurret). TAHE paadiehituselt saime kajakid kätte - alustega on nüüd kõik korras. MAAKERA ütles oma jah sõna meie toiduga varustamise osas - plaanime lõunaks süüa MAAKERA suppi ja õhtuks praadi. See peaks meie menüüd oluliselt laiendama. Hiko aerutamisvarustuse osas saime positiivseid uudiseid - kõik mis tellisime on tulemas. Hilineb küll paar päeva, aga kui Viljandisse jõuame peaksime ka poolkuivad ülikonnad jms. kätte saama.

Marsruudi kohta selgub viimase minuti infot järjest rohkem. Näiteks seda, et Peipsi on ikka jääs. Tugev idatuul ajab jää Eesti randa ja meil võib olla alternatiiv kas aerutada Venemaale või vedada kogu Peipsi pikkuses kajakke mööda jääd . Oleme otsustanud, et sellega tegeleme siis kui sinna jõuame (peaks toimuma umbes 10 päeva pärast).

Teine info on see, et Tohvri kandis on jõgi risu kõvasti täis. Lisaks suhteliselt kiire vastuvool ja saamegi tulemuseks mõnusad kandmisotsad. Kui läheks lihtsalt konkreetset lõiku aerutama poleks sellest arvatavasti midagi. Meie puhul aga tähendab iga kajaki veest välja võtmine ajakaotust mille tagasitegemine hiljem kujuneb vägagi raskeks.

Ühe väikese asja peab veel ära mainima. Ma ise olen olnud viimased 6 päeva külmetuse küüsis. Täna on esimene päev kus tervis on parem. Aga ega ta enne lõplikult paranegi kui veepeale saab... Mihklil ja Berdil on kõik ok, kui ootusärevust mitte arvestada.

Start on siis vastavalt plaanitule pühapäeval Pärnu jahisadamast. Kell 12:00 hakkame asju valmis seadma ja 14:00 paneme paadid vette. Praegu tundub, et rahvast koguneb üksjagu.


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused