Tänassilma jõel paadirallitamas!

mt_ignore

Mai teine nädalavahetus möödus meie pundil Tänassilma jõel aerutades ja mõõtu võttes. Toimus neljas Tänassilma paadisprint. Huvilisi oli meie pundist sprindile tulemas mitmeid kuid kohustused vajasid ka täitmist ja seega jäid sõelale Linda, Erki ja mina.  Paar päeva varem käisime Harku järvel ilma nautimas ja leotasime ca 8 kml aerusid. Tundus, et sai küll tehtud :D 

 

Reedel panime varustuse valmis, et laupäeva hommikul varakult startida. Nõksa startisime plaanitust hiljem kuna Lindal oli mingi hea unenägu käimas mis vajas lõpuni vaatamist. Start 8.20 Mustamäelt lao juurest.  Jõudsime õigeks ajaks registratuuri, nimed kirja ja tuli kajakke pakkima hakata. Ikka jälle, pole vahet palju sõitnud varem oled on ikkagi taevasse vaadates üks küsimus üleval, mida selga panna? Igaüks konsulteeris iseendaga vähemalt 3 korda, tundus, et valikuga joppas. Tänassilma paadisprindi puhul on suureks plussiks see, et auto saab viia lõpp-punkti ning sealt toob buss autojuhid starti tagasi. Ajakava ja korraldus on kiiduväärt. 

Millega rajale läksime?

Erki ja mina põrutasime rajale ühestes kajakkides, Linda oli kaheses kajakis koos Ahtiga Eastpole´i tiimist. Starditi paatkonna kaupa 30-ne sekundilise intervalliga. Raja pikkus ca 17 km. 

Kõik seadsime omale enne võistlust väikesed eesmärgid, mida täita tahtsime. Linda meeles mõlkus I koha karikas, Erki polnud varem sellisel võistlusel käinud ja ta soovis lihtsalt näha kuidas asi käib ning eks aerutamislust ajas kah veepeale. Mul oli hinges soov distants läbi aerutada kahe tunniga. 

mt_ignore
Foto: Heino Kaljuve

Kuidas võistlus kulges? 

Ikka hästi, õige söök-jook kaasas, midagi tähtsat maha ei ununenud ja varustus pidas vastu. Tegu hooaja algusega, seega võhma on vähe veel. Jõgi muutus vahepeal ojaks ja seejärel jälle jõeks tagasi. Kärestike polnud, 1 kohustustlik ületassimise koht peale starti mõni kilomeeter. Kogu trass siiski mitmekülgne.

Pärast finisheerimist Linda ja Erkiga muljeid vahetades oli emotsioone erinevaid. Linda arvates oleks võinud isegi pikem sõit olla, nagu aru sain siis Erkile ja mulle sobis täielikult. Imelikul kombel hakkas alates 13-nendast kilomeetrist silme ees jooksma erinevaid lihatooted, kõht läks tühjaks. Lisaks olid käed üllatavalt kangeks jäänud ning vasak kannika kont tahtis end läbi kajakiistme vette puurida- peab midagi tehnikas muutma. Erki ja mina jõe peal tüüri ei kasutanud- olime veendunud, et tüür tõmbab kiirust alla. Peale võistlust käisime saunas ning siis juba suppi sööma.

Aga tulemused?

Linda ja Ahti K2MIX klassis võidu

Mina ja Erki vastavalt K1-s 5 ja 8 koht.

Üldarvestuses:

Linda ja Co 7 koht, aeg 1.54.38

Raimo 10 koht, aeg 1.57.09

Erki  14koht  aeg 2.05.57

mt_ignore

Oma plaanid olime seadnud realistlikud. Linda saigi karika, mina suutsin lõpetada ajaga 1.57h ning Erki lõpetas naerusuil oma I võistluse. 

Kokkuvõtteks: Üritus on igati tore ja soovitan soojalt, korraldus hea. Kindlasti ei pea pelgama, et kui pole sees spordipisikut siis on aerutamine võistlustel NO GO! Distantsi pikkus on väga hea 17 km, jõgi rahulik ning matkates sõidab distantsi läbi 3-4 tunniga. Järgmisel aastal tulemas juubeliüritus, numbriga 5. Kui nädalavahetus on vaba siis järgmisel aastal stardis näeme! 

Aerutamiseni!

Raimo


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused