Uiskudelt otse telki

02Veebr2016

Ei, mul ei saanud küll. Kui mu esmapäevane saksa keele tund läbi sai, istusin rongi ja tunnisese pärast olin Lelles. Kalpsasin maha, tegin elroniga selfi ja raba poole ajama. Seljakott seljas ja seal oli telk, uisud, räätsad, magamiskott ja kõik muu pudi- padi. Läksin rappa, Palasi rappa. Olime seal pühapäeval uisumatkal käinud ja emotsioon oli endiselt laes ja see jää, see oli seal super. Minu selle hooaja esimene, olin starateegilistel aegadel just ära :(

b_300_190_16777215_00_images_stories_blogi-pildid_palasi_uisk.jpg

Kott lauka serva maha, uisud alla ja tuld.Ja oligi kaks tundi läinud. Vahepeal käisin veel teist laugast piilumas, et mis seal seis. Ilus, laugas oli küll väiksem aga uisutada sai. Võrreldes pühapäevaga oli ca 1 cm lund laukale sadanud. Aga uisutamist ei seganud see põrmugi.

 

 

 

b_300_190_16777215_00_images_stories_blogi-pildid_palasi_uisk2.jpg

Läks pimedamaks, näha ja kuulda oli vaid autosid, kes raba kõrvalt mööda kimasid. Kui rong tuli, tuututas ta alati sõbralikult oma pasunat. Kaks moblamasti pilgutasid mulle oma punaseid silmi. Muidu oli vaid tuul ja laugas ja jää.

Kui sain kokku 20 km siis arvasin, et nüüd ju aitab. Korjasin oma koti raba servalt kokku ja mõtlesin, et kus hää koht võiks olla, et seda püstidada. Ei, tegelikult oli see koht juba rongis mu peas kindel. Kus sa telgi ikka paned kui mitte kaevu/ voolava vee lähedusse. Ja seal laukajääl oli keegi ühe augu jää sisse uuristanud. Selle juurde ma jäingi laagerduma.

b_300_190_16777215_00_images_stories_blogi-pildid_palasi_uisk3.jpg
Iga talv ootan, et Väinamerele tuleks jää ja saaks seal suusaga/ uisuga sõita ja siis sinna samasse telkima jääda ja järgmine päev seda toredust jätkata. Mõned korrad olen seda saanud teha- https://www.youtube.com/watch?v=g-nDAbeJc70 aga kunagi pole isu täis saanud. See on super lahe tunne, kui suusatad ja sinu ümber on lai tühi väli, tuul puhub ja aeg- ajalt on näha hülgeid jää peal peesitamas. Ootan hetke, et kunagi saan seda teha poolustel ja hoopis teiste temperatuuridega.

 

 

b_300_190_16777215_00_images_stories_blogi-pildid_palasi_uisk4.jpg

Telk on mul tunneltelk, ehk siis kuidagi oli vaja otsavaiad jäässe ( maasse) saada. Mul oli eelnevast aastast seks tarbeks ostetud sellised pikad kruvid. Kuna neid testida polnud ma saanud, polnud üldse kindel kas telgi seal jääl üldse püsti saan. Aga süsteem töötas superhästi. Kruvid pidasid hästi vastu, öösel hullas tuul telgiga aga vaiad ( kruvid) pidasid hästi vastu.

Ajasin muu kola kuuti ( telki) ja tegin olemise mõnusaks. Lükkasin priimuse tööle ja tegin head ja paremat õhtusöögiks. Kui tore oli olla. Vihma asemel tahtnuks muidugi lund.

b_300_190_16777215_00_images_stories_blogi-pildid_palasi_uisk5.jpg

Öösel kollitas tuul ja pidin endale kõrvatropid rebima, et magada saaks.

Hommik oli endiselt vihmane. Lellest võttis rong mind peale ja viis tagasi Tallinna.

Ühe vinge kogemuse võrra olin taas rikkam.

Tuleval nädalavahetusel uisutama? Kas olud lubavad, hoia end seiklustega kursis ja liitu meie uudiskirjaga või liitu meie FB kanaliga.

 

 


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused