Türi- Tori maratonil uute kahekohaliste süstadega

 

 

b_300_190_16777215_00_images_esperanto1.JPG 

Meie giidid Holger ja Kessu osalesid Türi- Tori maratonil ja testisid uusi kaheseid süstasid Boreal Esperanto.  Alljärgevalt nende emotsioonid, mõtted.

360 Kraadi oli esindatud traditsioonilisel kiirlaskumisel Pärnu jõe ülemjooksul Türi ja Tori vahel. Sellel Pärnu jõe lõigul saab kõditada närve rohkete kärestike ja paisude läbimisel ning puhata aeru pikematel rahulikel distantsidel, mis jäävad kärestike ja lagunenud veskitammide vahele.

Kaks tegelast meie seast ei läinud mitte maratoni võitma, vaid nautima! Esialgu kõlas nagu hea plaan, eriti kuna ilm oli lihtsalt võrratu, linnud laulsid ja kaasteelised olid rõõmsad, kuid viimasel kahekümnel kilomeetril hakkas motivatsioon ikka tugevasti streikima. Närisime siiski oma kolgata tee läbi ning nüüd oskame uhkelt anda ka õpetussõnu tulevasteks võistlusteks, ehk siis - kuidas kaotada süstamaratoni:

- peatu ja peesita igal päikeselisel mättal ja heinamaal;
- suhtle kõigi kohalike talumeestega. Vajadusel aita otsida kadunud lambaid;
- kui avastad, et oled juba viimaste seas, siis püstita eesmärk saada tagantpoolt esimeseks;
- olles juba liiga kaua kõige tagumise ja eriti aeglase paadi taga tiksunud, avasta ootamatult, et kell on väga-väga palju ning hakka kiiresti jõuga kütma.

b_300_190_16777215_00_images_esperanto3.JPG

Vett oli Pärnu jõel sel aastal vähe ning see tegi sõidu pehmelt öeldes aeglasemaks ja vaevarikkamaks. Ent 360 Kraadi suur ja tiba kohmakam alus osutus meile tohutult tänuväärseks iga kivi otsas, mille peale end kinni sõitsime. Isegi päris tugeva vooluga kärestiku peal ei lasknud Esperanto meid mingi valemiga ümber minna, kuigi kallutasime ja hüpitasime end igas võimalikus suunas, et kivi otsast maha rabeleda. Peab tõdema, et see on üks metsikult lollikindel ja stabiilne paat, mis ei ole küll kõige kiirem omasuguste seas, kuid see-eest annab väga hea kindla tunde igasugusel tasemel aerutajale. Pikemaks merematkaks tahame neid kindlasti uuesti enda käsutusse - kummuli seda ei pööra ja kama mahub sisse ikka korralikult.

 

b_300_190_16777215_00_images_esperanto2.JPG

Kusjuures, tootja kirjutab oma lehel nii: "The Esperanto is the longest and fastest of our plastic tandems. It is easy to paddle, comfortable and stable, and can reach excellent cruising speeds." Kiiruse eest me pead ei annaks, kuid mugavus ja stabiilsus jätavad igasugused kõhklused kaugele seljataha!

Kuid ärge võtke meie juttu liiga tõsiselt - kavalam on ikka omal nahal järele proovida.

Näritud aeru ja auklikku paati!

Holger ja Kessu


Nipernaadi rännak maastikumängMeeskonnakoolitused