kakerdaja raatsamatk

Talvepäevad räätsamatkal

Talvise räätsamatka teevad toredaks vaikus, lumine loodus ja metsloomade jäljeread. Pärast mõnetunnist matka on mõnus pidada lõkke ääres talvist pikniku või minna lähedal asuvasse sauna.

Matkame jõukohases tempos, teeme peatusi, et uudistada metsaelanike jälgi, räägime loodusest ja räätsadest. Räätsad kannavad talvise raba peal hästi. Juba mõnest matkajast jääb maha korralik rada ja seetõttu on rivi lõpus liikujatel kõndimine oluliselt lihtsam. See tasakaalustab tempo erineva füüsilise vormiga matkajate vahel ja kõik saavad talvisest loodusest mõnu tunda.

Menüü

Pikniku toidud võib ise kaasa võtta, jätta toitude ostmine meie hooleks ja koos süüa valmistada, või tellida kohale elukutseline välikokk. Meie poolt on lõke, potid/pannid, priimused ja muu piknikuks vajalik riistvara. Alati läheb hästi traditsiooniline Eesti talvetoit tummine hernesupp leivaga, sinna juurde talvekook tee ja kohviga.

Kestus

Räätsamatk kestab 1,5-3 tundi, piknik 1-2 tundi.

Hind

Räätsamatk maksab 294 € kuni 10-le inimesele, iga lisanduv inimene 18 €. Hinna sees on räätsade ja sääriste kasutamine ning matkajuhi teenused.  Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Aeg ja koht

Parim aeg talviseks räätsamatkaks on jaanuari keskpaigast märtsi alguseni. Pikaajaline kogemus näitab, et parimad on lumeolud Tallinnast ida poole ja sisemaale jäävates piirkondades.

Talvepäevadeks soovitame

Kakerdaja raba Lõuna-Kõrvemaal

Kakerdaja  maalilisus ja aura on temast teinud Eesti ühe tuntuima raba. Talvel on kõik Kakerdaja kuulsad kohad nagu Hiiesaar ja rist lihtsalt ligipääsetavad.

  • Kaugus Tallinnast ca 60 km Jäneda suunas, 1 tund autosõitu.
  • Kohe raba kõrval väga kena RMK Noku lõkkeplats, kus piknikuks ideaalsed tingimused. Lähiümbruses on nii suuri kui väikseid majutusasutusi.


 Vaata kaarti koos ümbruskonna saunade, söögivõimaluste ning ööbimiskohtadega sellele lingile klõpsates.

Räätsamatkade lisad.

Et oma räätsaretke põnevamaks ja kasulikumaks muuta vali matkale all toodud variantidest üks tasuta lisa. Lisad ei tee üritust pikemaks.

Meeskonnaharjutused räätsadega

Jah, räätsad sobivad lisaks kõigele muule ka sütitavate meeskonnatöö harjutuste tegemiseks. Teeme peale matka erinevaid koostööd ja nutikust nõudvaid lihtsaid harjutusi räätsadega. Eesmärk on peale mõnusat lõõgastavat looduselamust Teid natuke proovile panna ja meeskonnatööd harjutada. Tiimitöö lihvimise ülesannetega tegeleme 30 minutit kuni tunni.

Räätsa koolitus

Maailmas on kasutusel sadu erinevaid tüüpi räätsasid. Koprasaba, karukäpa, plastikust, puust, metallist, tekstiilist, ise tehtud räätsad jne - millised mille jaoks kõige paremini sobivad? Kuidas lihtsate vahenditega räätsasid ise teha? Miks kasutasid vanad eestlased räätsade kohta erinevaid nimesid – rajad, soorajad, jääkingad, padinad, puuplätud jm? Kas inimesed on räätsasid tõesti juba tuhandeid aastaid kasutanud? Millal ja miks Eestis räätsasid kasutatud on? Kas vastab tõele, et räätsad pandi alla ka hobustele? Võtame matkale kaasa erinevaid tüüpi räätsasid, testime ja vahetame neid omavahel. Räägime erinevatest räätsadest ja nende ajaloost. Anname ülevaate Eesti räätsakultuurist. Vaatame lühidalt, kuidas saab räätsasid ise valmistada. Selle matka eesmärk on lisaks looduste nautimisele heita pilk äärmiselt mitmekesisesse ja põnevasse räätsade maailma.

Loodusbingo

 See on lihtne ja lõbus mänguke, mida mängime matka käigus. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Ei toimu sellist konkreetset küsimuste-vastuste vooru, vaid mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud ruudustikku, kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.

Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot.

Tellimine ja lisainfo

Raimo See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Tel. 56 864 634 

Võta ühendust!

Raimo Sindonen

raimo@360.ee
Tel. 56864634

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile