kakerdaja rabamatk raatsadega

Räätsamatkad turismitalu juures

Eestis on rabasid palju. Kohe nii palju, et pea iga turismitalu lähedusest leiab matkaväärilise raba. Korraldame koostöös majutusasutustega räätsamatkasid aastaringselt.

Peale töist ettevõtte üritust on hea mõte minna mõneks tunniks nautima puutumata loodusega rabamaastikku. Matk kestab 2-3 tundi ja kulgeb rahulikus tempos. Räätsamatkaga saab hakkame igaüks, kes jalgsi matkata suudab. Rohkem loodusjutte, kui tormamist.  Meie poolt on loodusgiidid, räätsad ja säärised.

Hind

294 Eur kuni 10-le inimesele, iga lisanduv inimene on 18 Eur. Maksimaalne grupi suurus on 50 inimest.  Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu. Tasumise saab korraldada läbi majutusasutuse. Soovi korral märgi see ära kohe matka tellides.
 

Räätsamatkade lisad.

Et oma räätsaretke põnevamaks ja kasulikumaks muuta vali matkale all toodud variantidest üks tasuta lisa. Lisad ei tee üritust pikemaks.

Meeskonnaharjutused räätsadega

Jah, räätsad sobivad lisaks kõigele muule ka sütitavate meeskonnatöö harjutuste tegemiseks. Teeme peale matka erinevaid koostööd ja nutikust nõudvaid lihtsaid harjutusi räätsadega. Eesmärk on peale mõnusat lõõgastavat looduselamust Teid natuke proovile panna ja meeskonnatööd harjutada. Tiimitöö lihvimise ülesannetega tegeleme 30 minutit kuni tunni.


Räätsa koolitus

Maailmas on kasutusel sadu erinevaid tüüpi räätsasid. Koprasaba, karukäpa, plastikust, puust, metallist, tekstiilist, ise tehtud räätsad jne - millised mille jaoks kõige paremini sobivad? Kuidas lihtsate vahenditega räätsasid ise teha? Miks kasutasid vanad eestlased räätsade kohta erinevaid nimesid – rajad, soorajad, jääkingad, padinad, puuplätud jm? Kas inimesed on räätsasid tõesti juba tuhandeid aastaid kasutanud? Millal ja miks Eestis räätsasid kasutatud on? Kas vastab tõele, et räätsad pandi alla ka hobustele?
Võtame matkale kaasa erinevaid tüüpi räätsasid, testime ja vahetame neid omavahel. Räägime erinevatest räätsadest ja nende ajaloost. Anname ülevaate Eesti räätsakultuurist. Vaatame lühidalt, kuidas saab räätsasid ise valmistada. Selle matka eesmärk on lisaks looduste nautimisele heita pilk äärmiselt mitmekesisesse ja põnevasse räätsade maailma.


Loodusbingo

See on lihtne ja lõbus mänguke, mida mängime matka käigus. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Ei toimu sellist konkreetset küsimuste-vastuste vooru, vaid mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud ruudustikku, kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.
Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot.

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta Raimole See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  56 864 634

PEDASE HOTELL

Läänemaa suursoo

Läänemaa Suursoo asub Pedaselt 15 km kaugusel. Matk toimub Suursoo kirdeservas asuvas Soo-otsa rabas ja algab samanimelises külast. Suursoole on iseloomulik erinevate sootüüpide kiire vaheldumine ja haruldaste liikide esinemine. Matkal vaatame erinevaid sootüüpe, soosaart, vana turbamaardlat ja kindlasti leiame jälgi põtrade tegevusest.

www.pedase.ee


ROOSTA PUHKEKÜLA

Leidissoo

Leidissoo sookaitseala asub Roostast 10 kilomeetri kaugusel. Leidissoo on noor raba. Lääne-Eestile omane laugastega lageraba vaheldub rabasaarte ja poolsaartega, mis kunagi olid meresaared ja poolsaared.

www.roosta.ee


RAUDSILLA MATKAKOMPLEKS

Hara soo

Matka alguskoht Hara soo ääres asub Raudsillalt 15 km kaugusel. Hara soo kuulub Lahemaa Rahvuspargi koosseisu ja kevadel on seal inimeste liikumine keelatud. Varemalt kaevandati raba loodeservas turvast, seoses rahvuspargi asutamisega turbamaardla suleti. Matkal vaatame kindlasti Hara soo keskel asuvat kihvti laugastikku.

www.raudsilla.ee


TOOSIKANNU PUHKEKESKUS

Kastna raba

Kastna raba on rohkete laugaste ja rabamändidega Ida-Eesti tüüpi raba. Raba ääres asub Kastna Hiiemägi oma tuntud 11 - harulise pärnaga. Matka alguskoht asub Toosikannust umbes 10 km kaugusel.

www.toosikannu.ee


NELIJÄRVE PUHKEKESKUS

Kakerdaja raba

Kakerdaja raba on kindlasti Eesti üks tuntumaid. Ja seda teenitult. Maalilises ja rohkete laugastega rabas asuvad üksteise lähedal Kakerdi rabajärv ja Hiiesaare rabasaar. Kakerdajaga on seotud ka rohkesti legende. Matka alguspunkt asub Nelijärvest 20 km kaugusel.

www.nelijarve.ee

KÕRVEKÜLA PUHKEKESKUS 

Kakerdaja raba

Kakerdaja raba on kindlasti Eesti üks tuntumaid. Ja seda teenitult. Maalilises ja rohkete laugastega rabas asuvad üksteise lähedal Kakerdi rabajärv ja Hiiesaare rabasaar. Kakerdajaga on seotud ka rohkesti legende. Matka alguspunkt asub keskusest vaid 12 km kaugusel.

EISMA KÜLALISTEMAJA

Laukasoo

Laukasoo väärib oma nime. Suure ja tiheda laugastikuga soo jääb Lahemaa Rahvuspargi piiresse. Varem oli seal reservaat, nüüd on matkamine sel metsiku loodusega alal lubatud.

www.landvald.ee


ALTMÕISA KÜLALISTEMAJA

Marimetsa raba

Marimetsa on Läänemaa üks suurimaid rabasid, kus on uudistamist küllaga. Rohkete laugastega raba on ka looduskaitse all. Marimetsa raba asub Altmõisast 35 kilomeetri kaugusel. Tallinna poolt tulles on võimalus ette võtta kõigepealt matk ja seejärel edasi ööbima Altmõisa.

www.altmoisa.ee


KUKE TALU

Naisteraba

Naisteraba on osa suurest Mahtra soostikust. Raba asub Tuhala jõe ääres on ja on toiteallikaks Tuhala nõiakaevule. Naisteraba ilmestavad laugastik ja õõtsik raba keskel ja Leva järv. Matka alguspunkt asub Kuke talust ca 12 km kaugusel.

www.kuketalu.ee


LAUGU KÜLALISTEMAJA

Viru raba

Matka alguspunkt asub Laugu külalistemajast 15 km kaugusel. Viru raba on väike ja sellele jõuab mõne tunniga tuuri peale teha. Muidu suhteliselt kuiva raba keskel on korralik laugastik. Läbi raba läheb laudtee, mille keskel on vaatetorn. Viru raba põhjapoolses otsas oli varem turbamaardla, seal näeb, millist mõju turbakaevandamine looduskeskkonnale avaldab.

www.laugu.eeKOHALA MÕIS

Laukasoo

Laukasoo väärib oma nime. Suure ja tiheda laugastikuga soo jääb Lahemaa Rahvuspargi piiresse. Varem oli seal reservaat, nüüd on matkamine sel metsiku loodusega alal lubatud.

www.kohalamois.ee


ARBAVERE PUHKEKESKUS

Laukasoo

Laukasoo väärib oma nime. Suure ja tiheda laugastikuga soo jääb Lahemaa Rahvuspargi piiresse. Varem oli seal reservaat, nüüd on matkamine sel metsiku loodusega alal lubatud.

www.arbavere.ee 
 

LUHTRE TALU

Sõbessoo

Sõbessoo on väike ja kergesti ligipääsetav raba Märjamaa lähedal Jalase maastikukaitsealal. Sõbessood nimetatakse ka saja lauka rabaks. Lühiretk toimub Jalase järve lähedal ning matka käigus saad ülevaate erinevatest rabavormidest. Luhtrest raba äärde on ca 7km.

www.luhtre.ee 
 

ARULA KÜLALISTEMAJA

Kuutsemäe ümbrus

Arula puhkemajas tasub räätsamatka planeerida vaid talvekuudel ja kui on palju lund! Siis saab ette võtta eheda lumeräätsamatka Arula lähedal asuva Kuutsemäe ümbruse metsades ja nõlvadel.

www.arula.ee 
 

MÄETAGUSE MÕIS

Seliraba ja Ratva raba

Mäetaguse mõis asub Eesti ühes sooderikkaimas piirkonnas. Lumega saab Mäetaguse mõisa juurest minna otsima huntide jälgi Ratva rabasse ja lumeta ajal laukarohkesse Selirappa. Tõsisemast matkast huvitatuile ei jää kaugele ka hiiglasuur Muraka raba.

www.moisahotell.ee


Võta ühendust!

Raimo Sindonen

raimo@360.ee
Tel. 56864634

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile