kajakimatk vilsandi

Avastusretk Vilsandile

Matk Vilsandi Rahvusparki on tegelikult avastusretk maailma äärele. Vilsandi saar on Eesti läänepoolseim asustatud paik. Lisaks Vilsandi saarele asub rahvuspargis sadakond inimtühja saart ja laidu. Rahvuspargist läände jääb ainult meri.

 

Matka alustame Kuusnõmme poolsaare tipust, kus on linnuvaatlustorn, infopunkt ja parkla. Edasi aerutame Eesti kõige läänepoolsemale laidude rühmale. Teeme jalgsimatka Loonalaiul. Vaatame Eesti läänepoolsemat punkti, Nootamaa saart ja alles paarkümmend aastat tagasi merest kerkinud Uus-Nootamaad.

Loonalaiult aerutame ööbimispaika Vilsandi saarele. Järgmisel päeval teeme jalgsimatka ja tutvume Vilsandi saarega. Vaatame tuletorni, räägime saare rikkast kultuuripärandist ja Vilsandi linnuriigist. Peale jalutuskäiku ja lõunasööki aerutame tagasi Kuusnõmmele.

Vilsandi rahvuspark on koduks paljudele linnuliikidele. Matkal saadavad aerutajaid tihti hallhülged. Omaette vaatamisväärsuseks on mere poolt kujundatud kiviklibused rannad. Vilsandi tuletorni juures asub korallidest rannik.

Tänane Vilsandi Rahvuspark on Baltimaade vanima looduskaitseala järglane. Vaatamata avamere lähedusele on aerutamisvõimalused head, sest merelained murduvad aerutamismarsruudist läänes. Julgemad saavad murdlainetes aerutamist proovida.

Raskusaste (XXX)

Keskmine. Sobib ka algajatele, ent matkast mõnutundmiseks on soovitatav enne lühemal retkel aerutamine järele proovida. Põhiosa ületusi on lainete eest kaitstud. Enne retke viiakse läbi instruktaaž.

Pikkus

Matka pikkus 25 kilomeetrit.
Lisaks 5 km jalgsi Vilsandil.
Matk kestab 2 päeva.

Pakett sisaldab

  • kajakivarustust
  • giiditeenuseid
  • matkatoitu (2xL, 1xÕ, 1xH)
  • sööginõusid
  • veekindlaid pakkimiskotte
  • ööbimiskoha renditasu
  • binoklid ja vaatetorud grupile
  • vajadusel aerutamisanorakid

Hind

Matka hind on 95 Eur osaleja kohta (sisaldab käibemaksu).

Tellimine

Grupid (6 ja enam osalejat) tellige matk endale sobival ajal Simmolt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,

tel 52 12 836

Üksikud huvilised pange ennast kirja plaanilistele matkadele!

Võta ühendust!

Raimo Sindonen

raimo@360.ee
Tel. 56864634

Saada päring 360 KRAADI matkatiimile